Ünlü Şarkıcı Sting Bağımsız Oyun Where The Water Tastes Like Wine’da Yer Alacak

YAZAN Mert Köse

The Wolf karakteri Sting'e emanet

Dünyaca ünlü İngiliz sanatçı Sting, bağımsız oyun Where The Water Tastes Like Wine’da yer alacak. Şimdi kafanızda iki soru oluşmuş olabilir. Sting kim? Where The Water Tastes Like Wine nasıl bir oyun? 

Sting, özellikle 1970’lerin sonunda oldukça popüler olan The Police grubunun solisti ve bas gitaristiydi. 1983’te grubun dağılmasından sonra solo albümlerini çıkardı. Aynı zamanda, Leon: The Proffessional filmindeki ünlü Shape of My Heart’ı seslendiren kişi. Sting’in Desert Rose, Mad About You, Englishman in New York gibi şarkıları da çok popüler. Hala tanıyamadıysanız Guy Ritchie’nin popüler filmlerinden Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana (Lock, Stone and Two Smoking Barrels) filminde oynadığını da ekleyeyim. 

Where The Water Tastes Like Wine ise 2015 yılında The Game Awards’da duyurulan bir macera oyunu. Amerika haritasını gezerek karşılaştığımız insanların hikayelerini dinlediğimiz bir oyun aslında. Bir “yolculuk” oyunu diyebiliriz, tabi fantastik öğeler içeren bir yolculuk. Toplam 16 farklı insanın hikayesini dinleyeceğiz oyunda ve her hikayenin senaristi de farklı insanlar tarafından yazılıyor. Oyunda aynı zamanda Telltale’in The Walking Dead’inde oynayan Dave Fennoy, Firewatch’da yer alan Cissy Jones, Mass Effect’te Ashley’i oynayan Kimberly Brooks da var, kadro sağlam anlayacağınız.

Sting de oyun hakkında “Where The Water Tastes Like Wine eşsiz bir hikaye anlatımına sahip. Bu işbirliğin bir parçası olduğum için mutluyum” demiş. Kendisi oyunda The Wolf isimli kurt adamı seslendirecek. Bir bağımsız oyun için güzel reklam açıkçası.

Where The Water Tastes Like Wine, Steam’e göre 2018’in erken vakitlerinde çıkacak, bu demek oluyor ki oyunun çıkması çok yakın. Oyunun karakterleriyle ilgili de bir video yayınladı, aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER