Detektiflik Yaptığımız Macera Oyunu Rainswept’in Ücretsiz Demosu Yayınlandı

YAZAN Mert Köse

Bilinmeyenleri çözebilecek misin?

Rainswept, Frostwood Interactive’in geliştiriciliği yaptığı bir macera oyunu. Detektif Michael Anderson’ı kontrol ettiğimiz oyunda ana tema bir cinayeti çözmek üzerine. Oyunun görsel paleti hoş duruyor, müziklerini ise 2012 yılında çıkan korku oyunu The Cat Lady’nin müziklerini yapan Micamic üstleniyor.

Detektif Michael Anderson, Pineview’a sıradan gözüken bir cinayeti çözmek için yerel polislerin yardımına gider. Polislere göre cinayet, bir çiftin bozuk ilişkisinden dolayı olmuştur. Amacımız kurbanlar Chris ve Diana’nın Memur Blunt’ın da yardımıyla nasıl ve neden öldüğünü çözmek. Ancak davayla ilgilendikçe detektif Michael Anderson’ı sürekli rahatsız eden bir durum var, o da geride bıraktığı karanlık geçmişi. Oyunun bizlere vermek istediği en büyük şeyler derin hikayesi olan karakterler, aşk, ilişkiler ve travma üzerinden ilerleyen duygusal bir hikaye ve yağmur. Evet, özellikle belirtilmiş.

> Orta Çağ Zamanında Balık Kontrolünde Bir Robot Olmak İsteyen? – Feudal Alloy

Rainswept’in şu anda ücretsiz olarak oynana bir saatlik bir demosu da var, üstelik geliştirici gelen her yorumu önemsiyor. Şu ana kadar gelen yorumlar ise oldukça olumlu durumda. Yakında Steam’e de gelecek demoyu buradan indirebilirsiniz, oyun ise bu yılın ortalarında piyasaya çıkacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER