RGB Işıklandırmalı Oyuncu Koltuğu Da Çıktı ve Yakında Satışta

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Işıklı SSD'den sonra bunu da bekliyorduk aslında. SSD'de en azından ışık fonksiyonları vardı tabii.

 Oyun sektörü ilerledikçe donanımlarımızdan oyuncu ekipmanlarına kadar her yerde RGB ışıklandırma sistemleri görür olduk. Hatta o kadar ki artık SSD'lere kadar varan bir alışkanlık haline dönüştü. Kulaklıklar, fareler, klavyeler, ekran kartıları, hatta RAM'ler ve anakartlar vb. derken bugün bir oyuncu ekipman toplarken ışıklandırmasına da bakar oldu. 

Eh, bu fırsattan ve modadan istifade Vertagear da RGB ışıklandırmalı oyuncu koltuğunu tanıttı. CES 2018'de tanıtılan PL4500 Oyuncu Koltuğu, tamamen şarj edildiğinde 30 saat kadar ışıklandırma imkanı sunuyor. Oyuncu koltuğunu harici piller ile de aydınlatabiliyorsunuz. Sandalyenin birkaç farklı noktasında özel ışıklandırma sistemi bulunuyor ve ışıkların yerleri oyuncuyu rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmış.

PL4500 RGB Oyuncu Koltuğu, CAM yazılımı desteğiyle geliyor. CAM sayesinde bilgisayarımızın donanım ve ekipman değerlerini kolayca gözlemleyebiliyor ve bazı değerlerle oynayabiliyoruz. Koltuk da CAM ile birlikte çalışabildiği için koltuğun renk değiştirme evrelerini ve yansıtacağı renkleri CAM aracılığıyla seçebiliyoruz. Bu efektler ve renkleri kullanmak için de tek yapmanız gereken sandalye ile birlikte gelen kablosuz USB cihazını kullanmakmış. 

Vertagear'ın bu ışıklı oyuncu koltuğu serisi için bahar aylarını beklememiz gerecekmiş ancak marka bu ürünü pek çok oyuncuyla buluşturacağından emin açıklamar yapmayı ihmal etmiyor. Bu noktada da ben yine kendi kendime "Ne gereği var?" diye soruyorum tabii sevgili Oyungezerler. Klavyeydi, fareydi, kulaklıktı derken iyiden iyiye etrafımıza ışık saçar hale geldik yahu. Buyurun eski kafalısın diyebilirsiniz bana, ancak bu tip bir lüksü amaçsız buluyorum. Genel olarak bir şeye ışık ekleyince genç oyuncu arkadaşların daha çok ilgisini çekiyor, ancak ışıklı bir koltuğun oyun konforundan çok şov olduğunu düşünüyorum.