YAZAN Baran Köse

iOS 11 ve öncesini kullanlara kötü haber

Kim ne derse desin Dünya üzerinde gerçek barış ve mutluluğun olduğu bir dönem varsa o da Pokémon Go'nun ilk zamanlarıdır. Tamam, belki Pokémon Go oynayarak Afrika'daki açlığı durdurmadık, ya da Orta Doğu'ya barış getirmedik lakin neredeyse iki ay boyunca muasır medeniyetlerde bir mutluluk, bir huzur vardı. 

Niantic bu huzuru bozmak için elinden geleni yapsa da Pokémon Go hala çok fazla oynanan bir oyun. Fakat artık eski model iPhone ve iPad'ler oyunu desteklemeyecek. 28 Şubat'ta gelecek yama ile iOS 11'den daha eski sürüme sahip olan cihazlar ne yazık ki Pokémon Go'yu çalıştıramayacak. Ya da kısaca iPhone 5 ve 5c ile daha eski bir sürüme sahipseniz oyunu oynayamıyorsunuz. iPad 2 ve daha eski sürümleri de artık Pokémon Go oynayamayacak.

Hala ülkemizde resmi bir şekilde çıkmayan Pokémon Go'yu oynayan var mı bilmiyorum. Şahsen bir iPhone kullanıcısı olarak saçma sapan adreslerle girip oyunu yükleyip daha sonra "adresiniz ve lokasyonunuz uymuyor" uyarısı ile hesabımı kaybetmekten bıktığım için yaklaşık 1 senedir oynamıyorum. Ve Pokémon Go'nun ilk zamanlarını çok özlüyorum...

İLGİLİ BÖLÜMLER