YAZAN Yasin Madyb İlgün

Ama gidip müzikale evet diyorlar işte...

 Dünyanın en popüler çizgi roman serilerinden biri olan Saga'nın film uyarlaması için umut doluysanız, o umutları kenara bırakın derim. Zira başarılı çizgi roman serisinin arkasındaki iki isim Brian K. Vaughan ve Fiona Staples kesinlikle bu yönde adım atmaya yanaşmıyorlar. 

İkili aynı zamanda çizgi romanın haklarını kendilerine gelen dev tekliflere rağmen satmadılar ki bu da aslında takdir edilesi bir durum. Bununla birlikte hikayenin beyaz perdeye taşınmasına bu denli direnmelerine rağmen Lin-Manuel Miranda'nın Saga'yı konu alan bir müzikal yapmasınaysa sıcak bakıyorlar. Kısaca Saga'yı sinemalarda görmek yakın gelecekte bir hayal, ancak müzikal için adımlar atılırsa böyle bir gelişmeye tanık olabiliriz.

Neticede kendi eserleri ve müzikalin daha doğru bir uyarlama olduğunu düşünüyor olabilirler, belki de sinemada yapılacak kesintilerin ve prodüksiyon şirketlerinin yapacağı oynamaların hikayenin derinliğini ve fantasik yönlerini öldüreceğine inanıyor da olabilirler. Müzikal uyarlamasına da biraz esprili bir dille evet demişler aslında. Bununla birlikte Saga'yı çok sevsem de içerisinde aksiyonun da yer aldığı bir uzay pembe dizisi diyebilirim kendisi için. Müzikal doğru bir tercih olabilirmiş diye kendi kendimi düzelteyim o zaman.

Bakalım Saga beyaz perdeye daha ne kadar direnebilecek?

 

İLGİLİ BÖLÜMLER