LawBreakers'ı Kelimenin Tam Anlamıyla Hiç Kimse Oynamıyor!

YAZAN Utku Çakır

0 yani.

 Online FPS LawBreakers’ın büyük çöküşü, oyun dünyası için harika geçen 2017’nin en büyük fiyaskolarından biriydi. Gears of War serisinin yaratıcısı Cliff Bleszinski 2014’te kurduğu Boss Key, ilk oyunları LawBreakers’la istedikleri etkiyi yaratamadılar.

LawBreakers’ın neden başarısız olduğunu burada uzun uzun konuşmuştuk zaten ama özetle; korkunç reklam kampanyasından, Online FPS türündeki büyük çekişme gibi birçok farklı sebepten dolayı oyunu Steam’de aynı anda oynayan oyuncu sayısı bir elin parmaklarını bile geçmemeye başlamıştı. Fakat iki gün önce çok fantastik bir durum yaşandı.

SteamCharts verilerine göre LawBreakers’ı 10 Ocak sabah 04-08 arasında hiç kimse oynamıyordu! Bunu görünce oyunun resmi Twitter hesabına baktım acaba sunucu bakımı mı var diye ama bu konuyla ilgili hiçbir açıklama göremedim. Yani bu demek oluyor ki LawBreakers’ı 4 saat dünyada hiç kimse oynamamış!

Bu gerçekten akıl almaz bir olay, gerçi oyuncuların en fazla aktif olduğu saatlerde bile oyunu maksimum 15-20 kişi oynuyor. Boss Key çalışanları ofiste kendi aralarında iki maç atıyorlar herhalde?

İLGİLİ BÖLÜMLER