Philips ve Razer Ortaklığıyla Tüm Odanız RGB Aydınlatılacak

YAZAN Eser Güven

Oyunun içine çeken odalar

Bir düşünelim bakalım RGB aydınlatmanın girmediği neresi kaldı? Klavyedir, faredir, kulaklıktır bunlar zaten pek normal. Sonrasında RAM'lere falan da sıçradı çılgınlık, buna da normal diyelim. RGB'li SSD mi eksikti, artık o da var. Ne yani, sizin koltuğunuz RGB'li değil mi? Cık cık cık, hemen size reçete olarak Vertagear'in koltuğunu yazıyorum. Ya da ne yapalım biliyor musunuz, tüm odanızı RGB aydınlatalım? Cıvıl cıvıl. Oynadığınız oyunla birlikte odanızın da rengi değişsin. Nasıl fikir?

Philips ile PC oyuncu ekipmanlarının dev markası Razer ortaklığıyla artık odanızdaki aydınlatmaların rengi ve hatta ışık seviyesi oynadığınız oyunla ilişkili olarak değişecek. Bir nevi oda boyunca Chroma diyebiliriz buna.

Belki daha önce Philips'in Hue markalı akıllı lambalarını duymuşsunuzdur. Bu led lambalar son derece pahalı ama tamamen kişiselleştirilebilir kablosuz aydınlatma sunuyorlar. İşte Razer, Chroma yazılımına bu lambalara da destek ekledi, böylece tüm Razer ekipmanlarınıza ek olarak odanızdaki lambalar da tamamen Chroma uyumlu olarak seçtiğiniz renk efektlerini gösterecek. Ben şahsen Razer'ın tüm ekipmanlarındaki senkronize renk olayını çok seviyorum, o yüzden de ekipman olarak tercih ettiğim bir marka kendisi. Ama fare ve kulaklığın aynı renkte ışık yayması ile tüm odanın morlara, kırmızılara bürünmesi arasında sanırım fark olur.

Philips Hue ile Razer Synapse programının birlikte çalışabilmesi için "Philips Hue V2 köprüsü" isminde ekstra bir donanıma gerek duyulacak. Sonrasındaysa tek yapılması gereken Hue ve Synapse uygulamalarının güncellenmesi. Bunun ardından kendinizi tüm renkleriyle oynadığınız oyunun içinde hissetmeye hazırsınız demektir.

"Borcumuz nedir?" diye soracak olursanız fiyat konusunda Philips veya Razer cephesinden henüz bir bilgi gelmedi. Ancak başta da belirttiğim gibi Hue zaten ucuz olan bir aydınlatma sistemi değil, dolayısıyla bu birlikteliğin maliyetinin de pek ucuz olmayacağını şimdiden söyleyebiliriz.

İLGİLİ BÖLÜMLER