Ölmelere Hazır Mıyız? Dark Souls Remastered Tüm Platformlara Geliyor!

YAZAN Eser Güven

Şimdiden git gud

GÜNCELLEME: Belki hatırlarsanız Bandai Namco, Dark Souls 3'ü piyasaya sürerken Dark Souls sahiplerine 'sadakat indirimi' uygulamıştı. Dark Souls Remastered için de çok büyük ihtimalle aynısı olacak. Bandai Namco'nun kendi mağazasında Dark Souls Remastered'a dair sayfa kısa süreliğine açıldı ve orada PC'de oyuna sahip olanlara "%50 sadakat indirimi" uygulanacağını görmüş olduk.

Oyunun fiyatı da 39.99$ olarak görünüyor. Bu da şu demek, eğer oyun Steam'de Dark Souls 3'tekine benzer fiyatlandırılırsa fiyatı 120 lira olacak, ama Dark Souls sahipleri 60 liradan oyunu alabilecekler.

Bandai Namco'nun söz konusu sayfası yayında olmadığı için bunu kesinleşmiş bilgi demeyelim de %99 kesinleşmiş bilgi diyelim.

- o -

Dün Japonya'da bir perakende mağazasının Dark Souls Remastered'ın PS4 listelemesini yayınlamasıyla zaten oyunun ne zaman çıkacağını bile öğrenmiştik, içime doğmuş gibi "bu listelemenin ortaya çıkışının ardından artık Bandai Namco veya FromSoftware'den oyunla ilgili net bilgi gelmesi de an meselesi olsa gerek" demiştim. Sağolsun Bandai Namco beni yanıltmadı, seni mi kıracağız Eserciğim, yapalım duyurusunu deyiverdi.

Dark Souls Remastered tüm yeni nesil platformlar ve PC için geliyor sevgili sunbrolar! Evet, bu duyuruyla merak edilen konulardan birinin daha cevabını almış olduk ve oyunun Nintendo Switch için de çıkacağını öğrendik. Oyun tüm bu platformlarda aynı gün, yani 25 Mayıs tarihinde yayınlanmış olacak.

Oyunun PS4 Pro ve Xbox One X versiyonlarının özellikle gelişmiş olacağı söyleniyor ama PC versiyonu da bunun altında kalmaz. PS4 Pro, Xbox One X ve PC'de 4K çözünürlüğe kadar çıkacak grafikler ve 60fps desteği olsa da Nintendo Switch'te oyun 1080p, 30fps olarak çalışacak.

Tabi yenilikler sadece grafikle sınırlı kalmayacak. Şifreyle eşleştirme sistemi Dark Souls'un bu yeni halinde de kullanılacak, bu şekilde arkadaşlarınızla birlikte oynamak gerçekten kolaylaşıyordu. Aynı anda birlikte oyunda olabilen (ister PvE, ister PvP) oyuncu sayısı da 4'ten 6'ya çıkarılıyor. Ayrıca oyun tamamen kendisine adanmış sunucular kullanacak. Bu yenilikler oyunun çevrimiçi kısmını da oldukça canlandıracağa benziyor.

Bu yeni Remastered versiyona Artorias of the Abyss DLC'si de dahil, dolayısıyla bunun aslında Prepare to Die Edition'ın remasterı olduğunu söylememiz mümkün. Oyunun duyuru fragmanında oynanıştan herhangi bir görüntü olmaması üzdü, grafiklerin ne hale gelmiş olabileceğini gerçekten de çok merak ediyorum.

Eğer Switch sahibiyseniz ve Dark Souls ile ilk defa tanışacaksanız şimdiden bir tavsiyede bulunayım: Joy-conlarınızı sinirden sağa sola fırlatmayın. Emin olun bunu yapmak isteyeceksiniz.