The Walking Dead'in Düşen Reytingleri 9. Sezona Engel Olamadı

YAZAN Billur Dalak

The Walking Dead'i düşük reytingler bile durduramıyor!

Çok eleştirilmesine rağmen izleyicilerin bir türlü kopamadığı The Walking Dead tam gaz yola devam ediyor. Sekizinci sezonun düşük reytingleri endişe yaratsa da, AMC dokuzuncu sezon onayını resmen duyurdu. 

Robert Kirkman'ın yarattığı The Walking Dead dünyası televizyona taşındığından beri büyük ilgi görüyor. Özellikle Negan'ın hikayeye dahil olması beklentilerin yükselmesine neden olmuştu fakat aksiyon bir türlü beklenen seviyeye ulaşamadı. Bu hayal kırıklığı da sekizinci sezon reytinglerine olumsuz olarak yansıdı. Sezon arası finalinde bile toparlayamayan reytingler dizinin hayranlarını endişelendirmeye başlamıştı. Fakat The Walking Dead'e ev sahipliği yapan AMC süreci uzatmadı ve dizinin dokuzuncu sezonla ekranlara döneceğini açıkladı.

Dokuzuncu sezonun başlangıç tarihi ise henüz belli değil. Eğer bir aksilik yaşanmazsa yeni bölümlerin Ekim 2018'de izleyici karşısına çıkması bekleniyor. Özetle ister sevin, ister bitmesini isteyin, The Walking Dead bir süre daha ekranlarda olacak gibi görünüyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER