Türk Yapımı Remnants of Naezith'in Çıkış Tarihi Açıklandı

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Büyük bir bekleyiş sona eriyor. Sonunda bu şubat ayında Remnants of Naezith çıkıyor!

 Gaming İstanbul 2017'de tanıştığım Tolga Ay'ın projesi Remnants of Naezith, benim adıma fuarın açık ara en ilgi çekici ve en harika oyunuydu. Muhteşem bir oynanışa ve harika bölüm tasarımlarına sahip olan oyunun arkasında kocaman bir emek yatıyor ve bu emeğin sonucu da o zaman bile muhteşemdi. Ancak belirli sayıda bölüme sahipti ve Tolga'nın dediğine göre oyun henüz çıkış yapacak seviyede değildi.

Aradan neredeyse tam bir sene geçti ve Remnants of Naezith gelişmeye devam etti. Tolga sağolsun geçtiğimiz yıl benimle deneme kopyası paylaştı ve oyunun gün geçtikçe daha da harika bir yapıma evrilmesine birebir tanık oldum. İlk etapta planlarında bir değişiklik olmadıysa 80 farklı bölüm içerecek olan Remnants of Naezith'te kahramanımızla birlikte çeşitli engelleri kancamızı kullanarak aşmamız ve en kısa sürede bölümleri bitirmemiz gerekiyor. Kulağa biraz düz gelebilir, ancak oynanış o kadar akıcı ve yetenek gerektiriyor ki olayların bu kadar basit olmadığını kısa sürede görüyorsunuz. Üstelik bölüm tasarımları gittikçe sizi daha da zorlayıcı bir hale geliyor. Bu zorlama da neyse ki insanı kendini geliştirmeye itiyor, anlamsız ve oyundan soğutan bir zorluk yok karşınızda. 

Oyunun arayüzü de sade ve amacına, daha çok oynatmaya yönelik. Liderlik tabelasında da üst sıradaki oyuncuların hayaletlerine karşı yarışabiliyorsunuz ve bölümleri nasıl geçtiklerini izleyebiliyorsunuz. Oyunla birlikte kendi bölümlerinizi tasarlamanızı sağlayacak bir araç menüsü de mevcut. Oyun beklediğim gibi başarılı olursa oyuncular bol bol içerik sunacak ve uzun ömürlü bir oyun bizleri bekliyor diyebilirim. 

Platform oyunlarını sevenlerin kesinlikle ama kesinlikle kaçırmaması gereken bir yapım. Normalde Türk yapımı oyunlara karşı mesafeli olmaya çalışırım ki duygusal yaklaşmayayım sevgili Oyungezerler, ancak Naezith sürekli olarak elimin gittiği bir oyun olmayı daha çıkmadan başardı ve kesinlikle desteği hak ediyor. Tolga Ay henüz resmi bir fiyat duyurmamış, ancak oyun 6 Şubat'ta oyuncularla buluşacak. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER