Spider-Man'i Oynamak İçin 2019'u Beklemek Zorunda Kalabiliriz [Güncelleme]

YAZAN Utku Çakır

Yapma bunu Sony.

Güncelleme:

Insomniac'ın Topluluk Yöneticisi James Stevenson, ResetERA'da Spider-Man'in hâlâ 2018 oyunu olduğunu duyurdu. 

Orijinal Haber:

2018 tıpkı 2017 gibi oyun endüstrisi için harika bir yıl olacağa benziyor. Sevdiğimiz serilerin devamları, yeni fikr-i mülkler ve sürprizler derken yine oyuna doyacağız.

Sony de PS4’e özel oyunlarla bu yıla damgasını vurmaya hazırlanıyor. Firma PS4 sahiplerine dün gönderdiği “2017 Yılı Özeti” e-postasında bu yıl PS4’e göreceğimiz en önemli 8 oyuna yer verdi. Detroit: Become Human, Monster Hunter World, Far Cry 5, God of War, Red Dead Redemption ve Days Gone gibi oyunların yer aldığı görselde bir sorun olmasa da bu görseli gördükten sonra kendi kendime düşünmeden edemedim: Spider-Man nerede?

Spider-Man PlayStation.com’da 2018 oyunu olarak gözükmekte ama buna rağmen Sony bu görselde neden Spidey’e yer vermedi? Sonuçta Far Cry 5 ve Monster Hunter World gibi PS4’e özel olmayan oyunların bile bu görseldeyer aldığını düşünürsek, Sony’nin 2018’de en çok etki getirecek özel oyunlarınan birini e-postadaki görsele bilerek koymaması mümkün değil. Yoksa Spider-Man’i oynamak için 2019’u mu beklememiz gerekecek?