YAZAN Eser Güven

Oyunun çıkışına iki ay kaldı

Her tür aksiyon derken pek abartmıyorum. Hindi tarafından kovalanmaktan beyzbol sopasıyla ayı dövmeye, helikopterle araba taramaktan alev silahıyla adam yakmaya kadar Far Cry 5'te karşımıza çıkacak türlü türlü aksiyonu bu yeni videoda görebiliyoruz.

Videoda Far Cry 5'in Kreatif Direktörü Dan Hay ve Yardımcı Yapımcısı Philippe Fournier eğlenceli biçimde oyundan yeni detayları aktarıyorlar. İlk olarak Far Cry 5'te yer alacak olan karakterlerin sayısını öğrenerek başlıyoruz. Serinin önceki oyunlarında oyun dünyasında 18 - 20 karakter bulunurken Far Cry 5'te şu an 65'in üzerinde karakter varmış. Üstelik bunlar birbirine benzeyen karakterler de değil, her biri birbirinden farklı, kendi işlerine sahip ve kendi amaçları doğrultusunda hareket eden karakterler. Gelişen olaylar hakkında kendi fikirleri var ve bu sayede oyun dünyası öncekilere göre daha da canlı olacak.

Karakterlerin ardından konu oyunun co-op özelliklerine geliyor. Anlatılanlara göre oyunun co-op kısmı Far Cry 4'e benziyor aslında, videoda Fournier özellikle bir oyuncu yukarıda helikopterle ilerlerken diğer oyuncunun karada normal bir taşıtla gezdiği sahneyi anlatıyor. Söylediklerine göre oyunda arabayla dolaşırken 70'lerin şarkılarını dinleyebileceğiz ve Hay bunun müthiş bir şey olduğunu söylüyor.

Ayrıca yine videoda Montana'da karşılaşacağımız vahşi yaşam hakkında da yeni bilgiler ediniyoruz. Fournier'in karşılaşmaktan en çok nefret ettiği hayvan porsukmuş, hatta son derece güzel bir porsuk taklidi de yapıyor. Videonun sonlarında da sevimli bir köpeği kurtarıyoruz.

Far Cry 5, 27 Mart 2018 tarihinde PS4, Xbox One ve PC için çıkacak.