Dark Souls: Remastered’da Cross-Platform Desteği Bulunmayacak

YAZAN Mert Köse

Üzdün bizi Bandai Namco

Son bir haftadır ilk Dark Souls’un remastered versiyonuyla ilgili haberler gördük. Önce oyunun kesin olarak çıkacağını, sonrasında Nintendo Switch dahil tüm platformlara geldiğini, ardındansa oyunun remastered versiyonunun kaliteli işler yapan QLOC’a emanet olduğunu öğrendik. Bugünkü Dark Souls: Remastered bültenindeki ana konu ise oyunun cross-platform desteği olmayacak olması, yani örneğin arkadaşınızda oyunun PS4 sürümü, sizde PC sürümü varsa başkalarının oyununa beraberce giremeyeceksiniz.

Oyunun cross-platform desteğinin olacağıyla ilgili dedikodular döndüğü için IGN, Bandai Namco’ya bu durumun olup olmadığını sormuş, onlar da böyle bir şeyin olmayacağını söylemişler. Arkadaşlarla oynamak istersek tek bir platformda buluşmamız gerekecek. 

> Dark Souls, Cuphead Tarzıyla Yapılsa Nasıl Olurdu?
>Dark Souls Açlığınızı Yatıştıracak 10 Oyun

Tekrardan hatırlatalım, Dark Souls: Remastered 25 Mayıs’ta PS4, X1, PC ve Switch’e geliyor. Artorias of the Abyss ek paketi de oyunun içerisinde olacak. Oyunun PS4 Pro, Xbox One X ve PC sürümlerinde 4K 60 FPS desteği olacak, Nintendo Switch’te ise oyun 1080p 30 FPS’de çalışacak.