The Last of Us Part 2'nin Yönetmeni D.I.C.E.'ta Konuşma Yapacak

YAZAN Eser Güven

Bu D.I.C.E. o DICE değil

Bu yıl 21'incisi düzenlenecek D.I.C.E. belki sektörün en tanınan organizasyonlarından biri olmayabilir ama oyun endüstrisi çalışanlarını bir araya getiren bu özel organizasyon özellikle de sektörün önde gelen isimlerin konuşmacı olarak katılmasıyla her sene gayet de renkli geçiyor. Design, Innovate, Communicate, Entertain kelimelerinin baş harflerinin bir araya gelmesiyle oluşan D.I.C.E. bu sene 20 ile 22 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek ve konuşmacılar arasında yine çok önemli isimler var ve biz bu isimlerin oyunları ve sektör hakkında neler söyleyeceklerini oldukça merak ediyoruz.

D.I.C.E.'a konuşmacı olarak katılacağı açıklanan en son isim The Last of Us ve Uncharted 4: A Thief's End'in kreatif direktörü ve The Last Of Us Part 2'nin yönetmenliğini yapan Neil Druckmann oldu. Druckmann, 10 Cloverfield Lane ve Black Mirror dizisinin Playtest bölümünün yazar ve yönetmeni Dan Trachtenberg ile birlikte "video oyunları için karakter odaklı hikayelerin yaratım süreci" hakkında bilgiler verecek.  

Bir diğer konuşmacı ise Cuphead'in baş yapımcısı ve çizerlerinden Maja Moldenhaur. Moldenhaur, Oyungezer Online yazar ve okurlarının yılın en iyi platform oyunu seçtikleri (ki özellikle okurlar arasında oyunun yüzdesi çok yüksekti) Cuphead'in yaratım süreci ile ilgili detaylı bilgiler sunacak.

D.I.C.E.'ın diğer konuşmacıları arasında VR firması Baobab'ın CEO'su Maureen Fan, Bossa Studios'tan Chet Faliszek ve Ubisoft'tan Lidwine Sauer gibi isimler bulunuyor.

Konferansta ayrıca D.I.C.E. ödülleri de sahiplerini bulacak. Horizon Zero Dawn’ın 10 farklı dalga aday gösterildiği bu ödüllerin aday listesini de D.I.C.E. Ödülleri Adayları haberimizde görebilirsiniz.