Nintendo, 'Kendin Yap' Temalı Projesi Nintendo Labo'yu Duyurdu

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Ne Skyrim  ne Zelda. Bu konsept bana Switch aldıracak gibi.

 Nintendo'dan yeni bir "interaktif tecrübe" projesi geliyor ve hatta geldi. Nisan ayında da oyunseverlerle buluşacak. Nintendo Labo, adı gibi oldukça eğlenceli duruyor. Kendin Yap (DIY) temalı bu karton oyuncaklar, Nintendo Switch ile birlikte robotlara, çeşit çeşit oyuncaklara ve oyun karakterlerine kadar pek çok şeye dönüşebiliyor. Hatta bazı Nintendo Switch oyunları için özel kontrolcüler haline bile gelebiliyorlar.

Nintendo'yu bu noktada gerçekten tebrik etmek gerekli zira hem yenilikçi, hem de gerçekten de "kutunun dışında" düşünerek bir projeyle karşımıza çıktılar. Nintendo Switch alıp almama konusunda sürekli bir bileri bir geri giden beni bile sonunda satın almaya ikna ettiler. Bir FIFA ve Skyrim delisi olarak konsola elimi adam akıllı sürmemiştim bile (hatta bunlara Mario Kart da eklenebilir) ancak içimdeki "kendin yapçıya" dokunan bir konseptle çıktılar bu sefer.

Oyuncular, Nintendo'nun tabiriyle bu kartonlardan Toy-Con yapabiliyorlar. Tabii Toy-Con'ların çalışması için Switch şart. Balık tutmadan araç sürmeye, robot kullanmaya ve piyano çalmaya kadar pek çok eğlenceli aktiviteyi yapabiliyoruz ve bu sadece başlangıç konsepti sevgili Oyungezerler. Önü gayet açık duran bir proje var karşımızda.

Nintendo Lobo 20 Nisan'da ABD'de, 27 Nisan'da ise Birleşik Krallık ve Avrupa'da çıkış yapacak. Başlangıç için iki ana farklı Labo kiti satılacak. Bunlardan ilki "Variety Kit" ve bu kitin içinde beş farklı proje yer alacak. Fiyatıylsa 70 dolar olacak. İkinci kit ise robot kıyafeti yapmanızı sağlayan ve 80 dolar olarak belirlenmiş kit. Üçüncü bir kit de çıkış gününde satışta olacak.

toyconrobot

İLGİLİ BÖLÜMLER