YAZAN Billur Dalak

Düşük reytinglerin faturası kime kesildi dersiniz?

Geçtiğimiz günlerde dokuzuncu sezon onayıyla hayranlarını sevindiren The Walking Dead'in kamera arkasında ciddi bir değişiklik yaşanıyor. Scott Gimple baş yazarlık görevini Angela Kang'e devrediyor.

The Walking Dead izleyicileri normalde reyting dalgalanmalarına fazlasıyla alışkın. Sezon iyi başlayıp sıradan bir şekilde devam edince reyting kaybı yaşanması da kaçınılmaz hale geliyor. Fakat sekizinci sezonda işler değişti. Seyirci sezon arası finali için bile televizyon karşısına geçmemeyi tercih etti. The Walking Dead yapımcıları "İnsanlar artık bölümleri anında seyretmiyor" demiş olsa da aslında durumun ciddiyetinin farkındalar. Bu durumu ne kadar ciddiye aldıkları yazar ekibinde yaşanan rol değişikliğiyle ortaya çıktı.

2013'ten beri baş yazarlık görevini üstlenen Scott Gimple ayrılıyor. Yerine 2011'den beri senaryo ekibine yer alan Angela Kang geliyor. Gimple ise The Walking Dead medya grubundan sorumlu hale getirildi. Bu dizilerin yanı sıra oyunlar üzerinde de söz hakkına sahip olacağı anlamına geliyor.

Doğrusu The Walking Dead'i kurtarmaya bu değişim yeter mi, emin değiliz. Daha köklü değişikliklere ihtiyaç var gibi görünüyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER