Modcular Bazı PlayStation 2 Oyunlarını PlayStation 4'te Oynatmayı Başardı

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Tabii bu proje en fazla nereye varır? Kafalarda soru işaretleri...

 Son aylarda PS4'e sızmayı başaran bazı hackerlar ve oyun modcuları PS4'ün bu minik açıklarını sonuna kadar kullanmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte Sony düzenli bir şekilde bu minik yazılımsal hatalara yamalar çıkarıyor ve olaylar büyümeden son buluyor.

Elotrolado (sitenin adında da trol geçiyor ama gerçek) isimli bir sitenin raporuyna göre PS2 Pub Gen isimli bir araçla PS4'te bazı PS2 oyunlarını oynatabiliyoruz. Sosyal medyada cfwprophet adıyla bilinen modcu, şu an için sadece belirli oyunları çalıştırabildiğini söylüyor. Ancak tahmin edersiniz ki bu açıkları ne müddet kullanabileceği şüpheli. Neticede Sony buna tolerans göstermeyecektir. Hele ki remastered/remakelerin cirit attığı şu dönemde böyle bir şey pek mümkün değil.

Bu tip yazılımları kullanmanın sözleşme ihlaline girdiğini ve PlayStation 4'ünüze zarar verebileceğini hatırlatalım sevgili Oyungezerler. PSN'den banlanabilir, konsolunuz belirli oyunlar için kilitlenebilir bile. Hatta çevrimiçi hizmetlerden uzaklaştırılmaya kadar varan cezalar da mevcut. Biz bilgilendirmeyi yaptık ama kullanmanızı veya denemenizi kesinlikle önermiyoruz.

İLGİLİ BÖLÜMLER