İskandinav Mitolojisinde Geçen Rune: Ragnarok’un Pre-Alpha Fragmanı Yayınlandı

YAZAN Mert Köse

Açık dünya olan oyunla ilgili ilk video paylaşıldı

İlk oyun Rune’un üzerinden tam 18 sene geçti ve Amerika’lı geliştirici ekip Human Head Studios, uzun bekleyişin ardından serinin devam oyunu Rune: Ragnarok için pre-alpha da olsa bir video paylaştı. 

Açık dünya sandbox oyunu olan Rune: Ragnarok Norse evrenindeki Loki kentinde geçiyor. Norse mitolojisinde yer alan tanrılar, yaratıklar ve son kalan insanların yer alacağı oyun aksiyon-RPG’yi PvE ve PvP savaşlarıyla beraber kullanıyor. İskandinav (Norse) mitolojisinde kıyamet anlamına gelen Ragnarok geldiğinde tanrıların düşeceği ve Dokuz Krallığın ayaz ve ateş içerisinde yok olacağı kehanet edilmiştir. Ancak Ragnarok geldiğinde Dokuz Krallık yok olsa da tanrılar için kehanet yerini bulmamıştır. Oyun tam da bu noktada, Ragnarok devam ederken başlıyor. Oyundaki amaç, ana karakterin tanrısına çeşitli fedakarlıklar yaparak Ragnarok’u bitirmeye çalışmak. Bunu yapmak içinse oyunun sandbox yapısını kullanmamız gerekecek. Gerekirse yakın savaşa girip, gerekirse gemi inşa edip denize açılmamız gerekecek. Haliyle çeşitli kaynaklar toplayıp güçlü silahlar edinmemiz de gerekecek. Oyunun PvE özelliği sayesinde arkadaşlarımızla ortak base oluşturabileceğiz.

>Assassin's Creed: Origins DLC'si The Hidden Ones'ın Çıkış Fragmanı Geldi

2017’nin Ağustos ayında duyurulan oyunun bu yıl içerisinde kapalı bir betası yayınlanacak, katılma şansını elde etmek isterseniz buraya bakabilirsiniz. Hangi platformlara çıkacağıyla ilgili ise herhangi bir bilgi mevcut değil. Fragmanda gördüklerim bana oldukça Skyrim’i anımsattı, siz ne dersiniz Oyungezerler?