YAZAN Eser Güven

Battlefront 2'yi hareketli günler bekliyor

DICE Star Wars: Battlefront 2'nin istatistikleriyle ilgili olarak yayınladığı blog mesajında oyundaki ilerleme sistemini de tamamen elden geçireceklerini açıkladı. Şimdiye kadar zaten bu alanda çeşitli değişiklikler yapılmıştı ama bunlar tam olarak içlerine sinmiş olmamış ki ilerleme sisteminin oyuncuların taleplerine uygun bir hal alacağını söylüyor DICE. "Geri bildirimleriniz bizim için çok önemli, ilerleme sistemi üzerinde çok ciddi değişiklikler yapma hazırlığındayız." diyen DICE bu değişiklikler hakkında detaylı bilgilerin Mart ayında paylaşılacağını da söyledi.

Değişikliklerle ilgili bilgiler Mart'ta açıklanacaksa güncellemenin de Mart sonu veya Nisan başı gibi yayınlanmasını bekleyebiliriz. Ama bu oyun o zamana kadar hiç değişmeyecek anlamına da gelmiyor tabi. Şubat ayında oyuna Jetpack Cargo isminde yeni bir oyun modu eklenecek. Bu modda sekizer kişiden oluşan iki takım mücadele edecekler ve işin içinde elbette jetpack olacak. DICE bu modun sınırlı bir süre için geçerli olacağını da ekliyor.

Oyunun yeni sezonu da başlamak üzere. DICE Battlefront II'nin ilk rekabetçi sezonunundan çok şey öğrendiklerini söylüyor ve gelecek sezonlarda da bu bilgilerden faydalanacaklarını ekliyor. Gelecek sezonla ilgili detaylar da daha sonraki bir zamanda duyurulacak.

Blog istatistiklerle ilgili olduğundan oradaki sayısal bilgilerden birini de vermiş olalım. Oyuncular bugüne kadar seçtikleri fraksiyon için 10 milyondan fazla görev tamamlamışlar. Oyuncuların %58'i Captain Phasma'nın, %42'si ise Finn'in yanında savaşmayı tercih etmiş.