Pillars of Eternity II: Deadfire'ın Çıkış Tarihi Kesinleşti ve Ön Siparişe Açıldı

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Gel nisan gel!

 İlk oyununu büyük bir heyecanla oynadığım ve herkese de defalarca önerdiğim Pillars of Eternity'nin yeni oyunu Pillars of Eternity II: Deadfire'ın çıkış tarihi resmen duyuruldu ve oyun ön siparişe açıldı.

Geliştirici koltuğunda tabii ki Obsidian'ın oturduğu PoE II: Deadfire, 3 Nisan 2018'de oyuncularla buluşacak. Obsidian'ın CEO'su Feargus Urquhart, "İlk defa Pillars of Eternity oynayacak oyuncuların da evrenimize Deadfire ile dönüş yapacak oyuncuların da bu oyunla birlikte yılın rol yapma oyunu tecrübesini yaşayacağına güvenimiz tam." dedi. Yapımcının bu kadar kesin ifadelerle konuşması da açıkçası beni mutlu etti. 

Oyun aynı zamanda ön siparişe açıldı ve oyunu bu yolla temin ederseniz St. Drogga's Skull, Beakhead (şahin peti) ve kara bayrak gibi ek içeriklere sahip olacağız. Oyunun standart sürümü 50 dolar olacak ve vanilla bir şekilde oyunu içerecek. Deluxe sürümdeyse yukarıda saydığım ek içeriklerin yanı sıra dijital bir sanat kitabı, bir harita ve RYO başlangıç kiti bulunacak. Bu sürümün fiyatıysa 60 dolar olarak belirlenmiş. 

Oyunun Dijital Obsidian Sürümü'nü temin ederseniz yukarıdaki tüm içeriklere ek olarak çıkacak olan ilk üç DLC'ye başka bir ek ücret ödemeden sahip olabileceksiniz. Üç DLC'de 10 dolardan satışa çıkacağı için bu paketi almak daha avantajlı duruyor. Ben yine de oyunu daha önce oynamadıysanız bu paketten uzak durmanızı söyleyeceğim tabii ki. Bu sürümün fiyatıysa 75 dolar olarak belirlenmiş.

Yukarıdaki Obsidian Sürümü'nün fiziksel halini satın almak isterseniz 80 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu sürümde posta kartları, gerçek harita ve bir not defteri de paketin içerisinde yer alıyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER