YAZAN Yasin Madyb İlgün

Böyle giderse PUBG'yi çok yakında gelmiş geçmiş en çok satan beş oyun arasında görebiliriz.

  PC'de yok satan ve Steam'de kırmadık rekor bırakmayan PUBG, Xbox One'ı da resmen ayaklandırdı ve canlandırdı. Oyun Xbox One'da 4 milyondan fazla satmayı daha şimdiden başardı ve yükselen bir grafik var karşımızda. Yani satışlar hala duraksama ve gerileme dönemine girmemiş durumda. Bunun özel indirimleri vb. de olacak tabii ki. Bunları saymadığımız halde durum bu sevgili Oyungezerler.

Xbox One sürümü bir hayli sıkıntılı bir çıkış yaptıysa da bir süre içerisinde toparlamayı başardı ve şu an daha stabil bir performans sunar oldu. Tabii PUBG ve Xbox One da bu çıtaların aşılmasını kutlamadan edemedi. Xbox One'da 31 Ocak'tan önce bir PUBG hesabı açarsanız 30 bin Battle Points (oyunun para birimi) ile ödüllendirileceksiniz Oyungezerler. Ödüller ise şubat ayının başında dağıtılacak, yani hesabımı açtım ya da hesabım vardı ama ödülüm gelmedi demeden önce sabırlı olmanızı öneriyoruz. 

PUBG'nin artan popülerliği her şeyiyle pozitif değil tabii. Zira bu popülerlikle birlikte önüne geçemeyen hileler de karşımıza çıkmaya başladı.