Monster Hunter World'ün Satışları Şimdiden 5 Milyonu Devirdi!

YAZAN Eser Güven

Capcom'da yüzler gülüyor

Monster Hunter World çıkalı şunun şurasında dört gün oldu ama oyun Capcom adına şimdiden rekor kırarak bugüne kadar en hızlı satan Monster Hunter oyunu oldu. Capcom oyunun dünya çapında şimdiden kutulu ve dijital satış toplamının beş milyonu geçtiğini duyurdu. Bu gerçekten de önemli bir satış değeri, çünkü Monster Hunter serisi bugüne kadar toplamda 45 milyon satmış bir seri.

Serinin bundan önce en çok satan oyunları 4.9 milyonla Monster Hunter Portable 3rd ve 4.2 milyonla Monster Hunter Generations'dı. Serinin yan oyunlarla birlikte 12-13 oyunu olduğunu ve bu satışların da oyunların tüm ömürleri boyunca elde ettiği değerler olduğunu düşünürsek daha ilk haftası dolmadan 5 milyon satışa ulaşan Monster Hunter World'ün müthiş bir başarıya imza attığını söyleyebiliriz.

Bu başarı elbette Capcom'da yüzleri güldürmeyi başardı çünkü Capcom hisse senetleri de kısa süre içinde yüzde 4.79 gibi ciddi ölçüde değer kazanarak hisselerin 2001 yılından beri en yüksek değerine ulaşmasına neden oldu. 2001 yılında Devil May Cry, Megaman X6 ve Phoenix Wright: Ace Attorney gibi oyunların yayınlanması Capcom hisseleri uçurmuştu.

Bir ara zor günler geçiren Capcom son zamanlarda oldukça başarılı adımlar atıyor. Capcom Monster Hunter World'ü de sürekli olarak güncellemelerle desteklemeye ve oyunculara avlayacak yeni yaratıklar ve diğer içerikler sunmaya da kararlı. Sonbaharda PC'ye de çıkacak oyunla ilgili daha bir çok rekor haberi alacağımıza inancım tam. Sonuçta inceleme notlarından takip ettiğimiz kadarıyla ortada harika bir oyun var, kim bilir bu sayede daha önce Monster Hunter oynamamış oyuncular bile bu serinin hastası olabilirler.

İLGİLİ BÖLÜMLER