YAZAN Billur Dalak

Beklentiler zaten düşük değildi şimdi iyice arşa çıktı!

Yakında vizyona girecek yeni Marvel filmi Black Panther herkesten önce basın mensuplarına gösterildi. Gösterim etkinliğine katılanların görüşlerini sosyal medya üzerinden paylaşmasıyla filme dair ilk yorumlar gün yüzüne çıkmış oldu.

Öncelikle belirtelim, haberimizde yer vereceğimiz yorumlarda filme dair keyif kaçıracak hiçbir detay yer almıyor. Basın mensuplarının bu tarz bilgiler paylaşmasına izin verilmiyor. Üstelik tam anlamıyla incelemeleri görebilmek için biraz daha beklememiz gerekecek. Fakat paylaşılan ilk yorumlar oldukça olumlu. Bu da beklentimizin daha da yükselmesine neden oluyor.

Jim Vejvoda (IGN): Bu akşam Black Panther'ı seyrettim. Çok eğlenceli bir filmdi. Harika bir dünya inşa etmişler. Performanslar da şahane. Film Marvel Sinematik Evreni'ni bir adım ileri taşıyor. Aksiyon sahneleri çok başarılıydı. Wakanda ise harikaydı. Zaman zaman çok duygusaldı ve Shuri kesinlikle rol çalıyor.

Terri Schwartz (IGN): Sonunda Black Panther'ı izleyebildim. Ryan Coogler'ın yarattığı dünyadan ve karakterlerden çok etkilendim. Doğru soruları soran, doğru konularda meydan okuyan bir film olmuş. Ayrıca Killmonger son zamanların en etkili kötü karakterlerinden biri. Chadwick Boseman, T'Challa karakterine yeni bir boyut kazandırıyor. Asıl parlayan ise yeni karakterler oluyor. Danai Gurira, Lupita Nyongo'o ve rol çalan Latitia Wright çok başarılı. Onların dövüş sahneleri muhteşem.

Roth Cornet (ScreenJunkies): Black Panther olmasını istediğimiz her şeye sahip. Zeki, duygusal ve iyi anlatılmış bir hikaye. Ayrıca çok güzel!

Peter Sciretta (/Film): Black Panther şimdiye kadarki hiçbir Marvel filmine benzemiyor. Görsel bir şölen. Wakanda muhteşem. Hikayenin kötüsü ise gerçekten duygusal sebepleri olan bir karakter. Marvel'ın şimdiye kadarki en politik işi. Çok iyi.

Steven Weintraub (Collider): Marvel, Black Panther ile bir kez daha başarılı oluyor. Hikaye etkileyici. Michael B. Jordan hikayenin kötüsü olarak şahane. Loki'den beri en başarılı kötümüz. Danai Gurira şahane dövüşüyor, bayıldım. Kesinlikle gişede iyi kazandıracak bir film. 

Eric Eisenberg (Cinemablend): Black Panther'ı çok sevdim. Wakanda'yı keşfedişimiz harika. Erik Killmonger şüphesiz Marvel'ın en iyi kötülerinden biri. Hem eğlenceli hem dramatik olmayı başarıyor. Filmi yeniden izlemek için sabırsızlanıyorum.

Gördüğünüz gibi ilk yorumlarda olumsuz tek bir ifade bile yer almıyor. Aksine Erik Killmonger'un uzun zamandır hasret kaldığımız kadar iyi bir kötü olduğu ifade ediliyor. Doğrusu tüm bu yorumların ne kadar gerçekçi olduğunu görmek için ben de sabırsızlanıyorum. Ancak bunun için 16 Şubat'a kadar beklememiz gerekecek.

İLGİLİ BÖLÜMLER