Respawn’ın Geliştirdiği Star Wars 2020’de Çıkabilir, Battlefront 3’ün Tarihi İse Belli Değil

YAZAN Mert Köse

EA'den Star Wars oyunları hakkında açıklamalar

Electronic Arts’ın CEO’su Andrew Wilson ve CFO Blake Jorgensen, şirketin piyasaya çıkaracağı yeni oyunlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Anthem’in önümüzdeki seneye ertelendiğini, bu sene yeni bir Battlefield göreceğimizi ve Star Wars: Battlefront 2’nin istenen başarıya ulaşamaması bu açıklamalar arasındaydı. Ayrıca yeni Star Wars oyunlarının ne zaman çıkacağıyla ilgili de bilgiler paylaşıldı.

EA’nin 2018 mali yılının üçüncü çeyreğinin değerlendirildiği toplantıda konuşan Wilson ve Jorgensen, Respawn Entertainment’ın geliştirdiği Star Wars yapımının 2020 mali yılında çıkma olasılığının çok muhtemel olduğunu söyledi. Yani EA’nin takvimine göre bu aralık 1 Nisan 2019 ile 31 Mart 2020 arasında. Star Wars: Battlefront 3 için ise henüz bir tarih belirlemediklerini söylemiş Jorgensen.

İlk iki Battlefront oyununun filmlerle aynı zamanda çıktığını düşünürsek Battlefront 3’ün de yine Aralık 2019’da çıkma olasılığı yüksek. Eğer bu şekilde devam ederse Respawn’ın Star Wars’ını çok yüksek ihtimalle 2020’de görürüz. Çünkü EA aynı zaman diliminde Battlefield 1 ve Titanfall 2’yi çıkardığı için Titanfall’un satışları düşük kalmıştı. Ancak EA, özellikle Battlefront 2’nin yaşadığı problemleri çözmek için Battlefront 3’ü filmle beraber çıkarmayabilir. Olan yine Respawn’a olmaz umarım. Respawn’ın Star Wars oyunun ilk olarak 2016 yılının Mayıs ayında duymuştuk. 

> Electronic Arts - 2017 Onun Yılı Değildi

EA’nin Visceral Games’in yaptığı bir başka Star Wars oyunu daha vardı. Normalde 2019 mali yılında çıkması planlanan senaryo odaklı bu oyun, EA’nin Visceral Games’i kapatmasıyla ve oyunu multiplayer odaklı bir oyun haline getirmek istemesiyle ertelendi.  Buradan EA’nin 2019 mali yılında herhangi bir Star Wars oyunu çıkarmayacağı sonucuna varabiliriz.