Ubisoft, Zombili Rainbow Six Siege Etkinliği Outbreak'in Detaylarını Açıkladı

YAZAN Eser Güven

Altı yönünde zombi var!

Ubisoft, Rainbow Six Siege'in 3. Yıl içeriğinin ilk sezonunun en önemli parçalarından biri olan co-op Outbreak etkinliği ile ilgili detayları paylaştı. Görünüşe göre işin içinde sadece zombiler değil, uzaylılar da olacak! Kulağa ilginç geliyor, değil mi?

Outbreak tüm oyunculara ücretsiz olarak sunulacak olan bir etkinlik ve 6 Mart'ta başlayıp 3 Nisan'a kadar devam edecek. Şimdiye kadar bunun üç oyunculu bir co-op hikaye olduğunun ve içinde bolca zombi bulunduğunun dışında pek bir bilgimiz yoktu. Ubisoft'un yaptığı açıklama ise bize hem detayları veriyor, hem de bunlara yeni bir minik fragman eşlik ediyor.

Birkaç gün önce New Mexico'daki Truth or Consequences şehrinin yakınlarına gizemli bir uzay kapsülü düştü. Görünüşe göre kapsülde Apex isminde egzotik bir parazit vardı ve bu parazit tüm bölgeye bulaşarak şehrin nüfusunu yaratıklara dönüştürdü. Bu salgını sınırlandıran tek şey oluşturduğumuz Karantina Bölgesi, ama bu da uzun süre dayanamayacak. Eğer parazit dışarı çıkmayı başarırsa küresel ölçekte bir felaketle karşı karşıya kalırız. Milyonlarca kişi ölür. Rainbow'un görevi harabeye dönmüş bu şehre girmek ve paraziti kökten yok etmek.

Gördüğünüz gibi insanların zombilere dönüşmesinin sebebi dünya dışından gelen, uzaylı bir parazit. Dolayısıyla bu ikisinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan bu tehdit de Rainbow Six ekibinin daha önce karşılaştıklarına hiç benzemiyor. Zaten Ubisoft da Outbreak'teki zombilerin yıkım motorunun sınırlarını zorlayacağını ve size ulaşmak için duvarları yıkıp geçmekten çekinmeyeceklerini söylüyor.

Etkinlikte karşımıza beş farklı tür zombi çıkacakmış ve bunlar siper almakla uğraşmayıp doğrudan üzerimize saldıran türde düşmanlar olduğu için farklı taktikler geliştirmemiz gerekecekmiş.

Outbreak'te co-op odaklı üç yeni harita bulunacak ve bunlar oyunun normal PvP haritalarına göre daha büyük ve daha açık olacaklar. Outbreak'te hikaye anlatımı da önemli olduğu için bu haritalar daha lineer bir ilerleme sunacaklar. Oubtreak'te iki farklı zorluk seviyesi bulunacak; Normal mod her ne kadar zor olsa da koordinasyon ve takım ruhu ile üstesinden gelinebilecekken Pandemic modu çok daha zorlu bir oyun deneyimi sunacak. Pandemic modunda yanlışlıkla takım arkadaşlarınızı vurabileceksiniz, düşmanlar çok daha güçlü olacak ve gerçek anlamda stratejik yaklaşım ve takım oyunu gerektirecek.

Outbreak modunda oynayabileceğiniz Operatörlerin listesi ise şöyle: iyi yeni Operation Chimera operatörü, Smoke, Ying, Buck, Kapkan, Ash, Doc, Tachanka, Glaz ve Recruit.

İLGİLİ BÖLÜMLER