Sam Leaderboard
YAZAN Eser Güven

İstikamet Çin mi acaba?

Assassin's Creed Origins'in çıkışının üzerinden henüz birkaç ay geçmişken serinin yeni oyunu hakkındaki söylentiler de başlayıverdi ve ilk sızan bilgi de oyunun kod isminin Dynasty olduğu oldu.

PlayStation Universe sitesinin haberine göre bu bilgi yeni Assassin's Creed oyunun animasyonları üzerinde çalışan bir animatör tarafından sızdırılmış. Bangalore'daki Technicolor'da çalışmış olan bu şahıs (kendisi şu an çalışmıyormuş, bu sızıntıyı yapmasının sebebi de işten ayrılmış olması olabilir) yeni Assassin's Creed oyununun stüdyoda Dynasty ismiyle anıldığını söylemiş. Technicolor'ın animasyon ekibi gerçekten de önemli bir ekip ve daha önce de büyük oyunlar üzerinde çalışmış; bunların arasında FIFA, Call of Duty ve Resident Evil serileri de bulunuyor. Hatta Technicolor geçmişte Ubisoft ile de iş yapmış olan, önemli bir isim. Dolayısıyla yeni oyunun animasyonlarının bu ekibe devredilmiş olması kulağa hiç mantıksız gelmiyor.

> Assassin's Creed Origins - İnceleme

Zaten PlayStation Universe de bu sızıntının ardından oyun sektörünün önde gelen gazetecileriyle görüşmeler gerçekleştirmiş ve Dynasty'nin yeni Assassin's Creed oyununu kod ismi olduğundan emin olmuş.

Peki Dynasty ismi bize ne anlatıyor?

Bir kere oyunun kesin isminin Dynasty olma ihtimali çok düşük. Assassin's Creed Origins'ten ilk bilgiler sızmaya başladığında kod isminin Empire olduğunu öğrenmiştik, ama sonradan oyunun ismi Origins olarak değiştirildi. Yine de bu kod isimler oyunun geçtiği çağ ve mekanlar hakkında bilgi veren cinsten seçiliyor.

Hanedan ismi akla ilk olarak Çin'i getiriyor olsa da Japonya gibi seçeneklerin de ortadan tam olarak kalktığını söylemek zor. Ama daha önceki Assassin's Creed oyunlarını düşündüğümüzde Çin seçeneği iyice ağır basıyor çünkü 2015 yılında yayınlanan Assassin's Creed Chronicles: China'nın baş kahramanı, Ezio Auditore da Firenze'nin çırağı Shao Jun'u bu yeni oyunun başrolünde görebileceğimiz iddiası hiç de yabana atılır gibi değil. O oyun 1526 yılında, Ming Hanedanı döneminde geçiyordu.

> Assassin's Creed Chronicles - İnceleme

Ayrıca Ubisoft 2014 yılında Assassin's Creed Embers ismindeki bir kısa animasyon filmi yayınlamıştı ve burada da karşımıza çıkan isim yine Shao Jun'du.

Aslında asıl bomba bu iddiaların gerçek olması durumunda patlayacak. Eğer yeni Assassin's Creed oyununun gerçekten de Çin'de geçeceği teyit edilirse bu Chronicles mini serisinin yeni Assassin's Creed oyunları için temel attığı anlamına gelir ve bu da önümüzdeki dönemde Hindistan ve Rusya'da geçecek olan Assassin's Creed oyunları görme ihtimalimizi son derece yükseltir.

İLGİLİ BÖLÜMLER