Kingdom Come: Deliverance’ın Game of Thrones Modu Şimdiden Yapılmaya Başlandı!

YAZAN Mert Köse

Modcular hızlarını alamıyorlar

Kingdom Come: Deliverance’nın çıkmasına daha bir hafta varken modcular erken davranmaya başladı bile. Seven Kingdoms isimli Game of Thrones modu Riverlands’de geçen bir hikayeyi anlatacak ve hikaye Beş Krallık Savaşı zamanında geçecek. Modun yapımcıları ise tanıdık birilerinden geliyor. Total War: Attila’yı tamamen Game of Thrones’a çeviren modun yapımcıları bu kez Kingdom Come: Deliverance’a gözünü dikmiş durumda. 

Total War: Attila’ya mod yapmak istediğimizde oyunun mod desteği sınırlıydı. Biz örneğin Westeros’u yapamamıştık. Kingdom Come: Deliverance ise yeni bir oyun ve CryEngine ile yapılıyor. Bu assetleri daha kolay bir şekilde renderleyip kullanacağımız anlamına geliyor. Oyunun ayrıca açık dünya ve senaryo odaklı yapısı Game of Thrones evrenine daha kolay bir şekilde adapte olabilir durumda. En önemlisi, Warhorse Studios, mod topluluğunun tamamen arkasında ve topluluğu önemsiyor.

> Kingdom Come: Deliverance’ın Yeni Senaryo Fragmanı Heyecanlandırdı

Oyun 13 Şubat’ta çıkıyor ama ekip şimdiden 3D modellemelere başlamış bile. Silah ve zırh gibi modellerin bazılarını şimdiden bitirmişler. Ekip aynı zamanda modun diziye sadık şekilde ilerleyeceğini de belirtmiş. Modda şu anda hangi karakterlerin olacağı belli değil, ancak modun Riverlands’de geçmesi onların seçenekleri arttırıyor. Ekip de zaten bu yeri oyunun mekanlarına benzediği için seçmiş. 

Modun çıkış tarihiyle ilgili henüz bir bilgi yok, ancak ModDB’nin sayfasından güncellemeleri takip edebilirsin. 

İLGİLİ BÖLÜMLER