YAZAN Eser Güven

Bir Vikingler eksikti

Assassin's Creed hayranlarının en sevdikleri şeylerden biri de bir sonraki Assassin's Creed oyunu ile ilgili tahminler yürütmek. En ufak bir bilgi kırıntısı, en alakasız bir çizim bile bir anda büyük tartışmalar yaratabiliyor ve yeni Assassin's Creed oyununun nerede geçeceği, baş kahramanının kim olacağına dair söylentiler alıp başını gidiyor.

Yeni Assassin's Creed oyununun kod isminin Dynasty olduğuna dair haberimizin üzerinden henüz üç gün geçti. Dynasty ismine ve oyunun geçeceği yer ve zamana dair tahminler sağlam temellere dayanıyor diyebiliriz ama bu üzerinde çalışılan tek Assassin's Creed oyunu Çin'de geçecek olan demek değil. Dün Reddit'ten yayılan söylenti de tam olarak bu dediğime uyuyor aslında. Şu başlıkta da göreceğiniz üzere Reddit kullanıcılarından biri Michele Nucera'nın Vikings Village ismindeki bir resmine denk gelmiş.

Bu resim ilgisini çekince kaynağının ne olduğuna bakmış ve bunun Michele Nuceras'ın ArtStation sitesinden yayınlanan konsept çizimlerinden biri olduğunu ve Nuceras'ın Ubisoft Milan'da çalışıyor olduğunu öğrenmiş.

> Assassin's Creed Origins - İnceleme

Buraya kadar her şey normal, çeşitli stüdyolarda konsept sanatçısı olarak çalışan çizerlerin ArtStation üzerinden çalışmalarını yayınladıklarını zaten biliyoruz. Hatta yine geçenlerde yine bir Ubisoft çalışanının yayınlamış olduğu konsept çizim üzerinden "yeni Ubisoft oyunu" iddiaları çıkmış ama sonradan resmin sahibi Juhani Jokinen bunun bir kısa film projesine ait olduğunu söyleyerek iddiaları boşa çıkarmıştı. Detayları haberimizde okuyabilirsiniz.

Bu seferki durumu diğerlerinden öne çıkaran detay ise resmin isminde saklı. Çünkü resmin tam ismi şu şekilde: michele-nucera-assassincreedragnarok-bay-09.jpg

Bu konsept ileriki bir Assassin's Creed oyunundan da olabilir, daha önce fikri ortaya atılıp da vazgeçilen bir proje de. Ama Assassin's Creed serisinin Origins ile yaşamış olduğu değişiklik göz önüne alındığında Vikinglere ve Nors mitolojisine uzanan bir Assassin's Creed oyunu fikri hiç de azımsanacak bir ihtimal değil. Sonuçta Origins'te de Trials of the Gods kapsamında Anubis'le, Sobek'le, Sekhmet'le kapışabildik. Yeni bir Assassin's Creed oyununda bu sefer Nors tanrılarının karşısına çıkma düşüncesi de o yüzden tuhaf gelmiyor açıkçası.

Assassin's Creed söylentileri, rivayetleri ve dedikoduları elbette önümüzdeki dönemde de sürecek, ortaya daha nice isimler atılacak. Yine de bu tahmin oyununun da kendine göre bir keyfi var bence.

İLGİLİ BÖLÜMLER