Solo: A Star Wars Story'den İlk Tanıtım Sonunda Gün Yüzüne Çıktı

YAZAN Billur Dalak

Han Solo hiç Han Solo gibi değil

Han Solo'nun Luke Skywalker ve Leia Organa ile tanışmadan önce yaşadıkları Solo: A Star Wars Story ile beyaz perdeye aktarılıyor. Uzun zamandır gizemini koruyan projeden ilk görüntüler sonunda ortaya çıktı.

Şimdiye kadar Solo: A Star Wars Story'den ne beklememiz gerektiğine dair bir fikrimiz yoktu. Çekimler öyle gizli gerçekleştirildi, bu süreçte o kadar çok sorun yaşandı ki artık beklentilerimiz iyice dibe vurmuş durumda. Super Bowl 2018'de gösterilen tanıtım ise fikirlerimizin netleşmesine yardımcı oluyor. Senaryonun temeline Star Wars Expended Universe'deki Han Solo hikayesi oturtulmuş gibi görünüyor. Peki nedir bu hikaye?

Yetim bir çocuk olan Han Solo uzay korsanları tarafından alınıp yetiştiriliyor. Uzun yıllar boyunca yasa dışı işlerden para kazanan Garris Shrike için çalışıyor ancak bir gün kaçmaya karar veriyor. Gidip İmparatorluk pilotu olarak görev yapmaya karar veriyor. Fakat bir gün zor durumdaki Wookiee’yi kurtarmayı seçiyor. Böylece Han Solo ve Chewbacca tanışıyor. Millennium Falcon’u da kazanmalarıyla uzayda kaçakçılık yapmaya başlıyorlar. Ta ki yolları Luke Skywalker ile kesişene kadar...

Şimdilik Solo: A Star Wars Story tam olarak bu hikayeyi mi anlatacak, emin değiliz. Fakat ilk tanıtımda gördüklerimiz bu yöne işaret ediyor. Birebir olmasa bile benzer bir hikaye göreceğimizi tahmin ediyoruz. Ortaya çıkan sonuç bizleri memnun edecek mi, asıl sorumuz bu. Sorumuzun yanıtını ise ancak 25 Mayıs'ta alabileceğiz.

İLGİLİ BÖLÜMLER