YAZAN Eser Güven

Rainbow Six Siege'i bedavaya denemek ister misiniz?

25 milyonun üzerinde oyuncu bu Rainbow Six Siege'de ne buluyor acaba diye düşünüyorsanız sorunuzun cevabını bizzat alma şansı ayağınıza kadar geldi. Ubisoft'un yaptığı açıklamaya göre gelecek hafta, yani 15 Şubat Perşembe günü PlayStation 4, Xbox One ve PC'de (hem Uplay, hem Steam üzerinden) ücretsiz Rainbow Six Siege Hafta Sonu Etkinliği başlayacak ve 19 Şubat tarihine kadar oyunu istediğiniz platformda rahatça oynayabileceksiniz. Eğer bu süre sonunda oyunu satın almaya karar verirseniz kaydettiğiniz ilerleme de oyuna aktarılmış olacak.

Artık çok iyi biliyorsunuz ki firmaların ücretsiz hafta sonu etkinliklerine genellikle indirimler de eşlik ediyor ki oyuncuların satın almaya karar vermeleri kolaylaşsın. Çok büyük ihtimalle yine benzer bir durum göreceğiz ve bu süre içinde Rainbow Six Siege ciddi bir indirim görebilir diye düşünüyorum.

> Rainbow Six Siege’in Zombi İçeren Etkinliği Outbreak’ten Bir Fragman Geldi

19 Şubat'ta Operation Chimera teknik test sunucusuna alınacak ve böylece PC oyuncuları Rainbow Six Siege'in yeni Operatörlerini test etme şansına sahip olacaklar. 20 Şubat'ta Outbreak etkinliği de test sunucusundaki yerini alacak. Ubisoft, Rainbow Six Siege'in 3. Yıl içeriğindeki önemli olaylardan biri olan co-op Outbreak etkinliği ile ilgili detayları geçtiğimiz hafta açıklamıştı. Üç kişiye kadar bir arada oynayabileceğimiz ekibimizle birlikte New Mexico'daki Karantina Bölgesine girecek ve dünya dışından gelen paraziti temizlemeye çalışacağız.

Operation Chimera 6 Mart tarihinde tüm oyunculara sunulacak, ücretsiz olarak oynanabilecek Outbreak etkinliği ise yine 6 Mart tarihinde başlayarak 3 Nisan'a kadar devam edecek. Bu ikisi 3. Yılın yalnızca ilk sezonundaki içerik. Yıl boyunca üç sezon daha yayınlanacak ve bu güncellemeler ile altı yeni Operatör (toplam 8), iki yeni harita ve bir de elden geçirilmiş harita gelecek.

Rainbow Six Siege oyuncularına sürekli olarak yeni içerik sunmaya devam ediyor ve bunu başarıyla yaptığı için de oyuncu sayısını korumayı başarıyor diyebiliriz.

İLGİLİ BÖLÜMLER