YAZAN Billur Dalak

Deadpool'un dünyasından Hızlı ve Öfkeli'ye geçiş...

Beyaz perdenin uzun soluklu serilerinden biri olan Hızlı ve Öfkeli'nin dünyası farklı hikayelerle genişleyecek. Önceki açıklamalardan biliyoruz ki Dwayne Johnson ve Jason Statham'ın rol alacağı bir kardeş film geliyor. İşte bu filmin yönetmeni Deadpool 2 sayesinde bulunmuş olabilir.

İsterseniz önce durumu kısaca bir özetleyelim. Hızlı ve Öfkeli aradan geçen zamana rağmen sinemada büyük ilgi görmeyi sürdürüyor. Bu da yeni projelerin hazırlanmasına neden oluyor. Ana seri onuncu filmle birlikte son bulacak ama bu dünya spin-off diye anılan yan hikayelerle devam edecek. Bunun ilk adımı ise Dwayne Johnson ve Jason Statham'ın isimsiz projesiyle atılıyor. Hızlı ve Öfkeli 9'un ertelenmesine neden olan film için yönetmen arayışı başladı. 

The Hollywood Reporter'ın haberine bakılırsa Universal stüdyoları proje için John Wick ve Deadpool 2'nin kamera arkasına geçen David Leitch ile görüşüyor. Aksiyon filmlerine de şahane bir iş çıkaran Leitch, Hızlı ve Öfkeli dünyasına fazlasıyla uygun görünüyor.

Senaryosunu Chris Morgan'ın kaleme aldığı bu isimsiz proje 26 Temmuz 2019'da izleyici karşısına çıkacak. Luke Hobbs ve Deckard Shaw'ı nelerin beklediğini öğrenebilmek için ise biraz daha beklememiz şart gibi görünüyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER