Görevimiz Tehlike 6: Tom Cruise Kamera Arkası Görüntülerinde Şaşırtıyor

YAZAN Billur Dalak

Tom Cruise'un dublörsüz çekim merakı...

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan ilk fragmanıyla dikkatleri üzerine çeken Görevimiz Tehlike 6'nın kamera arkasından ilk görüntüler paylaşıldı. Bu sayede Tom Cruise'un helikopter sahnesini dublör veya görsel efekt kullanmadan nasıl çektiği de ortaya çıktı.

Aslına bakarsanız Tom Cruise'un dublör kullanmaktan hoşlanmadığını zaten biliyorduk. Mümkün olduğunca hazırlık yapmayı ve tehlikeli sahnelerde boy göstermeyi seviyor. Benzer bir durum Görevimiz Tehlike 6 için de söz konusu. Tecrübeli oyuncu helikopter kovalamacası içeren sahnenin çekimlerini dublörsüz gerçekleştirmek için büyük çaba sarf ediyor. Önce heliporter kullanmak için ehliyet alıyor. Ardından çekim planını tamamlayıp asıl zorlu kısma geçiş yapıyor. Aşağıda yer vereceğimiz videoda da göreceğiniz üzere Cruise oyuncu olmanın ötesine geçiyor. Rol yaparken helikopteri kullanıyor ve yerleştirilen kameraları da kontrol ediyor. Sonuç olarak ortaya soluksuz izleyeceğimiz bir sahne çıkmış gibi görünüyor.

Orijinal adı Mission: Impossible - Fallout olan filmin konusu ise gizemini koruyor. Ethan Hunt'un üstlendiği bir görevin kötü gittiği ve onun da durumu düzeltmek için mücadele ettiğini biliyoruz. Alec Baldwin, Simon Pegg, Ving Rhames yeniden bir araya geliyor. Rebecca Ferguson ve Michelle Monaghan seriye geri dönüyor. Henry Cavill, Angela Bassett ve Vanessa Kirby ise altıncı filmin yeni karakterlerine hayat veriyor.

Görevimiz Tehlike 6'nın aksiyon dolu macerasına 27 Temmuz'dan itibaren şahit olacağız. Kamera arkası görüntülerine bakılırsa bizleri aksiyon dolu bir hikaye bekliyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER