Zor Ama Eğlenceli Bir Türk Yapımı Bulmaca Oyunu: Puzzlement

YAZAN Utku Çakır

Sağ sol hep birbirine karıştı!

 Uzun yıllar kaliteli Türk oyunu görmeye hasret kaldıktan sonra, son zamanlarda piyasaya çıkan oldukça başarılı ve üzerinde çalışıldığı belli olan yerli yapımların başında saatler harcamak beni çok mutlu ediyor. 

Bu ayın başında piyasaya sürülen Puzzlement da işte tam da böyle bir oyun. Yunus Ayyıldiz ve Ozan Çelik ortam yapımı Puzzlement, platform ve bulmaca türlerini harmanlayıp, ortaya zor ama bir o kadar da tatmin edici bir deneyim çıkarmış.

Oyun çok basit bir konsept üzerine kurulu. Pac-man’deki hayaletleri andıran bir karakterle, bir kübün içindeki tüm kırmızı noktaların üstünden geçmeye çalışıyorsunuz. İlk birkaç bölüm kolay olsa da, bunun sadece sizi konsepte alıştırma çabası olduğunu çok kısa sürede anlıyorsunuz. Esas oyun da o zaman başlıyor. 10. seviyeden sonra işler iyice karışıyor, boyutlar birbirine giriyor, neresi aşağısı neresi yukarı, kafanız allak bullak oluyor. Oyunun zevki de buradan geliyor zaten. Puzzlement’ta yer alan 50 bölümün her biri bulmaca çözme kabiliyetinizi sonuna kadar zorluyor.

Puzzlement'ı Steam üzerinden %40'lık indirimle 2,52 TL'ye satın alabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER