Overwatch'un Lunar New Year Güncellemesi Maç Başında Kostüm Değiştirme Özelliğini De Getirdi

YAZAN Eser Güven

Kostüm seçimi ayağınıza geldi

Overwatch'un Lunar New Year etkinliği start aldı ve bu etkinlikle beraber yayınlanan güncelleme bir çok yeniliği de beraberinde getirdi. Örneğin geçen sene oyuna eklenen Capture the Flag modu üzerinde güncellemeler yapıldı, oyuna yeni bir Capture the Flag haritası eklendi ve Lunar New Year kapsamında bu yılın temasına uygun olarak 50'den fazla yeni kozmetik de oyuna eklendi.

Altı kahramanımızın yeni efsanevi kostümlere kavuştuğu Lunar New Year etkinliği boyunca geçtiğimiz seneki etkinliğin kostümlerini de indirimli olarak satın alabileceksiniz.

Overwatch'un 2018 Lunar New Year etkinliği dört hafta boyunca sürecek. Jeff Kaplan Tayland'daki yeni Ayutthaya haritasının Lunar New Year bittikten sonra da oyunun harita rotasyonunda kalacağını söylemişti.

Ancak tüm bu kozmetiklerin ve yeniliklerin arasında gözden kaçmaması gereken bir detay da var; oyuncuların çok uzun zamandır talep ettikleri bir özellik de oyuna eklenmiş oldu. Böylece artık Overwatch maçları başlarken, karakter seçim ekranından kostümünüzü rahatlıkla değiştirebileceksiniz. Kulağa basit bir özellik gibi gelse de bu açıklamaya oyuncuların verdikleri tepkiyi görünce Blizzard'ın ne kadar doğru bir iş yaptığını görebiliyorsunuz.

Köpek Yılı ismindeki Lunar New Year 2018 etkinliği 5 Mart'a kadar sürecek.