Sony'den Gövde Gösterisi - NBA Maçında Sahaya God of War Reklamı Yansıttılar!

YAZAN Eser Güven

O maçta seyirci olmak varmış

Sony, God of War reklamları için gaza basmış görünüyor ve iz yaratmak için de teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanıyor. Bunun en yeni örneğini geçen gece San Antonio Spurs ile Golden State Warriors arasında oynanan maçın devre arasında gördük.

Maçın devre arası geldiğinde staddaki tüm ışıklar kapandı, ortada ne Kevin Durant, ne de Stephen Curry vardı. İlk olarak stadın üst kısmında bulunan dev Jumbotron ekranı aydınlandı ve burada Kratos ve oğlu Atreus göründü. Bunun hemen ardından ise Sony tüm sahayı dev bir ekrana dönüştürerek God of War reklamını Oracle Arena'nın zeminine yansıttı.

Aşağıda sizin de seyredeceğiniz gibi bu iki dakikalık "War on the Floor" reklamı kelimenin tam anlamıyla bir teknoloji gösterisi ve inanılmaz görünüyor. Bu gösteri "projection mapping" teknolojisi sayesinde hayata geçirilmiş. BBH New York'un hazırladığı bu devre arası gösterisinde sekiz DLP (Digital Light Processing) projektörü kullanılmış ve tüm görüntüler de gerçek God of War oyun motoruyla hazırlanmış.

God of War, 20 Nisan'da PlayStation 4'e özel olarak çıkacak ama bakalım o zamana kadar Sony'den daha ne yaratıcı reklam hamleleri göreceğiz.

İLGİLİ BÖLÜMLER