Justice League Silinmiş Sahnesinde Superman'in Siyah Kostümü Görünüyor

YAZAN Billur Dalak

Sonlanan siyah kostüm gizemi...

Kasım ayında vizyona giren Justice League'den ilk silinmiş sahne gün yüzüne çıktı. Superman'in etrafında şekillenen bu sahnede uzun süre gündemi meşgul eden siyah kostüm gizemi çözülüyor.

Hatırlarsanız bir Justice League'de farklı bir Superman göreceğimiz konuşuluyordu. Daha çekimler başlamadan önce kahramanımızın tarz değiştireceği ve siyah kostümle boy göstereceğini duymak herkesi heyecanlandırmıştı. Üstüne Henry Cavill da bu yönde bir paylaşım yapınca beklenti iyice arttı. Fakat merakla beklenen siyah kostüm Justice League'de görünmedi. Aksine Superman'in çok daha canlı renklere sahip bir kostüme kavuştuğuna şahit olduk.

Üstelik bu da yetmezmiş gibi Justice League'de kostümle alakalı ufak bir eksiklik herkesin dikkatini çekti. Batman v Superman: Dawn of Justice'de Superman göğüsden darbe almış ve kostümü kullanılmaz hale gelmişti. Justice League'de ise yenisini nerden bulduğu bir türlü anlaşılmamıştı. Kesilen bu sahne ise her iki gizemi birlikte sonlandırıyor.

Yaklaşık bir dakika süren sahnede Superman'in Fortress of Solitude'a gitiğini görüyoruz. Onun girmesiyle kostümünün farklı versiyonları ortaya çıkıyor. Bunlardan biri de kullanılmayan siyah kostüm oluyor. Fakat kahramanımız onu es geçip, daha umut vadeden renkli bir versiyonu tercih ediyor. Böylece senaryodaki bir açık kapanıyor ve olaylar daha tutarlı bir hal alıyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER