Kingdom Come: Deliverance’ın Çıkış Fragmanı Yayınlandı, Konsollar İçin 23 GB’lık İlk Gün Yaması Var

YAZAN Mert Köse

Oyun bugün çıkışını yaptı.

Kingdom Come: Deliverance’ın adını sürekli duymaktan bıkmış olabilirsiniz. Oyunun çıkışına bir ay kala yayınlanan çeşitli fragmanlardan tutun da çıkışından önce başlanan Game of Thrones moduna kadar sürekli haberini yaptık. Artık 4 senelik uzun bekleyiş bitti ve oyun bugün itibariyle çıkışını gerçekleştirdi. Her zamanki gibi bir de çıkış fragmanı yayınlandı. 

PS4, Xbox One ve PC’ye çıkışını gerçekleştirecek oyunda PS4 ve Xbox One sahiplerini üzecek bir ilk gün yaması da olacak. Üstelik bu yama tam 23 GB! Yani oyunu neredeyse tekrardan indirmeniz gerecek. Bu kadar yüksek boyutlu yamanın içeriğinde daha dengeli görevler, RPG gelişiminde düzeltmeler olacakmış. Ayrıca oyun daha hızlı bir şekilde çalışacakmış. Steam sürümünde ise oyun güncellenmiş versiyonuyla çıkışını yapacak. Oyunun 1.1 versiyonunda olması gerekiyor.

Kingdom Come: Deliverance’ın 16 Dakikalık Yeni Videosu Açık Dünyaya Odaklanıyor 

“Oyunun son versiyonu, konsol sürümü için çıkış tarihinden üç ay önce bitmelidir. Biz bu üç aylık sürede dinlenebilir veya sonradan çıkacak DLC’ler için çalışabilirdik. Ancak biz tekrardan son sürüme geri döndük, üzerinde çalıştık ve oyunu daha da detaylandırdık. Sonuçlar ortada: daha dengeli bir görev yapısı, RPG gelişimi daha akıcı, oyun daha hızlı ve daha stabil çalışıyor, oyundaki her insan artık daha detaylı. Bu çalışmanın olumsuz tarafı ise oyunun büyük bir kısmını tekrardan indirilmesi gerekiyor. Boyut büyük, indirmesi zaman alacak ve bu utanç verici. Ancak yine de, İlk gün yamasını indirirken bekleyeceğiniz zamana değeceğine kesinlikle eminiz.  Bana güvenin, hak ettiğiniz o harika deneyimi alacaksınız.”

Kingdom Come: Deliverance aynı zamanda Türk oyuncuları da mutlu edecek şekilde, resmi Türkçe yamayla geliyor. Oyun Çeviri tarafından hazırlanan Türkçe yama, oyunda bolca bulunan diyalogları düşündüğümüzde harika bir haber.

Çekya’lı Warhorse Studios tarafından geliştirilen oyun Kickstarter kampanyasından 1.1 milyon sterlin bağış toplayarak 300 bin sterlinlik hedefini neredeyse dörde katlamıştı. 15. Yüzyıl Bohemya’sında geçecek oyunda köyü yağmalanan Henry’nin intikam mücadelesine ortak olacağız. Oyunda herhangi bir koruma sistemi ve Season Pass de bulunmayacak. Birkaç haftadır Steam’de çok satanlar listesinde bulunan oyunun bilgisayar için fiyatı 89 ₺. 

İLGİLİ BÖLÜMLER