YAZAN Billur Dalak

Durdurabilene aşk olsun!

Bu hafta izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Black Panther rekora doymuyor. Hatırlarsanız filmin ön satışlarda rekor bir seviyeye ulaştığını duyurmuştuk. Şimdi benzer bir durumun IMAX biletleri için söz konusu olduğu ortaya çıktı.

Aslına bakarsanız Black Panther'in gişede iyi bir başlangıç yapacağını şubat ayının başında anlamıştık. Heyecan uyandıran yapım Marvel Sinematik Evreni yapımları içinde en çok ön bilet satışını yaparak zirveye oturmuştu. Ardından Batman v Superman: Dawn of Justice'i tahtından indirip tüm çizgi roman uyarlamaları arasında liderliği ele geçirmeyi başarmıştı. Son olarak IMAX bilet satışları da rekor seviyeye ulaştı. 

Bildiğiniz gibi IMAX biletleri normal sinema biletlerinden çok daha pahalı oluyor. Bu durum da seyircilerin bilet almadan önce iki kere düşünmesine neden oluyor. Dolayısıyla IMAX biletlerinde rekor kırmak oldukça dikkat çekici bir başarı. Üstelik IMAX CEO'su Greg Foster'ın sözlerine bakılırsa Black Panther'in bilet satışlarında azalma söz konusu değil. Aksine her geçen gün daha çok bilet satılıyor. Tüm bunlar da Marvel'ın yeni bombasıyla gişede rüzgar gibi esip geçeceğine işaret ediyor.

Bakalım 16 Şubat'ta vizyona girecek olan Black Panther ilk hafta sonunda ne kadar kazandıracak? Daha da önemlisi Marvel açısından önemli bir rekora imza atabilecek mi?

İLGİLİ BÖLÜMLER