Portal ve Super Meat Boy'u Bir Araya Getiren Türk Oyunu - Swaps and Traps

YAZAN Utku Çakır

Kafa çalıştırmaya hazır olun.

 Gün geçmiyor ki karşımıza yeni bir kaliteli Türk oyunu çıkmasın. Geçen hafta sitemizde yer verdiğimiz Remnants of Naezith, Unrect ve Puzzlement’tan sonra bu sefer de sırada TeamTrap’in oyunu Swaps and Traps var.

Swaps and Traps, Super Meat Boy’un biraz daha metodik oynanılanı diye özetlenebilir. Ben de kendisini kısa bir süreliğine deneyebildim. Oyun bir-iki bölüm sonunda hemen zorlaşıyor ve sizi bulmaca çözme kabiliyetinizi kullanmanız için dürtmeye başlıyor.

Swaps and Traps en başta basit bir platform oyunu gibi gözükse de, kısa sürede farkedeceğiniz üzere, bölümün içindeki platformlar sanki Photoshop'ta bir görseli üç dört parçaya bölmüş ve bu parçaları görselin rastgele yerlerine yapıştırmışsınız gibi değişmekteler. Bir platformdan diğerine atladığınızda birden kendinizi sol alt köşede bulabiliyorsunuz. İki adım atıp başka bölünmüş bir parçaya dokunduğunuzdaysa hop birden sağ üst köşedesiniz. Bu bölünmüş parça sistemini de portallar gibi düşünebilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izlediğinize bu konsept daha anlaşılır olacaktır.

Swaps and Traps şu anda Steam üzerinden 9,60 TL'ye satın alınabilir durumda.

İLGİLİ BÖLÜMLER