YAZAN Billur Dalak

Marvel ve DC'ye yeni rakip mi geliyor?

Call of Duty'nin beyaz perdeye aktarılacağını bir süredir biliyorduk ancak bu projeden uzun zamandır ses çıkmıyordu. Son gelişmelere bakılırsa ilk filmin yönetmenliğini üstlenecek isim sonunda belli oldu.

Evet, yanlış okumadınız. İlk film diyoruz çünkü Activision Blizzard Studios'un planları oldukça büyük. Call of Duty'den Marvel ve DC'ye rakip olacak bir sinematik evren yaratılmak isteniyor. Fakat bunun için iyi bir ilk filmle temellerin atılması gerekiyor.

Şimdilik direkt olarak Call of Duty ismiyle anılan proje için yönetmen arayışı bitmiş gibi görünüyor. Son olarak Sicario 2: Soldado için kamera arkasına geçen Stefano Sollima heyecanla beklenen proje için pazarlıklara başladı. Henüz resmen imza atılmış değil. Hatta Activision Blizzard Studios konu hakkında yorum bile yapmamayı tercih ediyor. Fakat yönetmenin bulunmasıyla birlikte proje sonunda vites atlayabilir.

Öte yandan filmin başrollerini kimin üstleneceği veya çekimlerin ne zaman başlayacağı belli değil. Henüz bir vizyon tarihi bile belirlenmedi. Ancak yönetmen arayışının bitmesiyle tüm bu belirsizlik son bulabilir.

İLGİLİ BÖLÜMLER