Andy Serkis, Yüzüklerin Efendisi Dizisinde Olacak Mı?

YAZAN Billur Dalak

Gollum'u yeniden görebilecek miyiz?

J. R. R. Tolkien'in kaleme aldığı Orta Dünya'nın yeniden izleyici karşısına çıkacağı bir süre önce belli olmuştu. Amazon'un heyecan uyandıran bu dizi projesinde tam olarak neyin anlatılacağını bilmiyoruz. Fakat Yüzüklerin Efendisi oyuncularının açıklamaları neleri görmeyeceğimizi ortaya koyuyor.

Hatırlarsanız kısa bir süre önce Ian McKellen çıkmış ve "Benden başka kimsenin Ganldalf olmasını istemem" demişti. Onun bu açıklaması dizi projesinde orijinal kadrodan bazı isimleri görebileceğimizi düşünmemize neden olmuştu. Gollum'u beyaz perdeye taşıyan Andy Serkis ise Ian McKellen kadar umutlu görünmüyor. Yakında Black Panther ile karşımıza çıkmaya hazırlanan oyuncu Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında konuştu. Onun açıklamaları ise pek umut vadetmiyor.

"Dizi projesi hakkında hiçbir bilgim yok. Şahane bir proje gibi görünüyor. Ancak bu çalışmanın bir parçası olacağımı sanmıyorum. Onlar Yüzüklerin Efendisi'ne yen bir açıdan yaklaşacak gibi duruyor. Böyle olunca projeye dahil olabileceğimi zannetmiyorum."

Andy Serkis'in açıklaması Gollum'un geri dönüşüne açık kapı bırakıyor. Tecrübeli oyuncunun projeyle hiçbir bağlantısı olmasa da bu karakteri yeniden görme ihtimalimiz bulunuyor. Ancak Serkis'in canlandırmadığı bir Gollum nasıl olur, işte onu bilemiyoruz.

İLGİLİ BÖLÜMLER