Valve İnceleme Notlarıyla Oynayan Stüdyoyu Affetmedi

YAZAN Mert Köse

Reddit iş başında.

Valve, Malta merkezli geliştirici ve dağıtımcı Insel Games’le bütün ilişkileri kesti ve ekiple ilgili bütün oyunları Steam’den kaldırdı. Bu demek oluyor ki Guardians of Ember, Wild Buster: Heroes of Titan ve Insel Games’in diğer oyunlarını artık Steam üzerinden erişemeyeceksiniz. Bu oyunları daha önceden satın alan oyuncular ise oyunları kütüphanede bulundurmaya devam edecek ve oynayabilecekler. 

Valve’ın açıklamasına göre Insel Games, bir sürü sahte Steam hesabı açarak kendi oyunlarına olumlu inceleme giriyormuş. Aslında durumu fark eden de Valve değil. Bir Reddit durumunda Insel Games CEO’sunun çalışanlarına stüdyonun en son çıkan oyunu Wild Buster: Heroes of Titan’ı satın alıp olumlu inceleme girmesini istemiş. Bu sayede oyun Steam aramalarında daha ön planda olabilecekti. Hatta CEO haddi iyice aşıp çalışanlarına inceleme yazmalarsa işlerini kaybedebileceklerini de söylemiş. 

> Sea of Thieves'in Sistem Gereksinimleri Açıklandı - Oyunda Lootbox Yok

Izometrik RPG olan Wild Buster: Heroes of Titan, Steam üzerinde satılmasa da halen Humble Bundle’da mevcut. O da bu durum karşısında satışları muhtemelen durduracaktır. Steam’in de bu tarz durumlar karşısında artı daha sıkı önlemler alması gerekiyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER