Kingdom Come: Deliverance, The Witcher 3'ü Geride Bıraktı!

YAZAN Eser Güven

Şaşırtıcı bir istatistik

Kingdom Come: Deliverance'ın gerçek bir başarı hikayesine dönüştüğüne hep birlikte şahit oluyoruz. Warhorse Studios'un 13 Şubat 2018 tarihinde yayınlanan oyunu çıkışından itibaren yalnızca üç gün içinde beşyüz bin satmayı başarmıştı ve bu da bize oyuncuların bu tür gerçekçi bir rol yapma oyununa ne kadar aç olduklarını gösteren bir detaydı.

Oyunun bu sabah itibariyle Steam'deki oyuncu sayısı istatistiklerine baktığımızda ise son derece ilginç bir durumla karşılaştık: Kingdom Come, The Witcher 3'ü resmen geride bırakmıştı! Kingdom Come: Deliverance'ın aynı anda oynayan oyuncu sayısı 95,863 ile zirve yaparken, The Witcher 3'ün bugüne kadar ulaştığı en yüksek oyuncu sayısı 92,268 idi. Açıkçası bu şaşırtıcı bir bilgi çünkü ben The Witcher 3'ün çok daha fazla eş zamanlı oyuncu sayısına sahip olduğunu sanıyordum, 100 binin altındaki bu değer bana beklediğimden düşük geldi. Hele ki The Witcher 3'ün yalnızca Steam'deki oyuncu sayısının bile 4.5 milyondan fazla olduğunu düşünürsek henüz Steam'de 400 bin oyuncuya bile ulaşmamış Kingdom Come'ın gerisinde kalmış olması dikkat çeken bir ayrıntı.

NOT: Yorumlarda Mr.Light ve mutlusenay914'ün de haklı biçimde belirttiği gibi The Witcher 3 özellikle ilk haftalarında GoG üzerinden de yoğun olarak oynanan bir oyundu. Ancak GoG oyuncu sayısı ve satış istatistikleri yayınlamadığı için bu tür istatistiklere sadece Steam üzerinden erişebiliyor ve karşılaştırmaları da sadece bu veriler üzerinden yapabiliyoruz.

> Kingdom Come: Deliverance'ın İnceleme Notları Belli Oldu

Kingdom Come: Deliverance anlık oyuncu sayısında yalnızca The Witcher 3'ü geride bırakmakla kalmadı, RYO türünde de dördüncü sıraya yerleşti. Eş zamanlı oyuncu sayısında rekor 471bin oyuncuyla Fallout 4'e ait, onu 287bin oyuncuyla Skyrim ve 129bin oyuncuyla Dark Souls III takip ediyor. Kingdom Come'ın geride bıraktığı isimler arasında 93bin oyunculu Divinity: Original Sin 2, 79bin oyunculu Dark Souls 2, 41bin oyunculu Pillars of Eternity gibi önemli isimler de var.

Bakalım Kingdom Come söz verildiği gibi hatalarından ve performans sorunlarından arındırıldığında ne gibi başarılara imza atacak, merakla bekliyor olacağız.

> Kingdom Come: Deliverance'ın Kilit Açma ve Kayıt Alma Mekanikleri Düzeltilecek

Warhorse Studios tarafından geliştirilip Deep Silver tarafından yayınlanan Kingdom Come: Deliverance PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında satışta.

İLGİLİ BÖLÜMLER