YAZAN Mert Köse

“Gerçek olan tehlike, korku ise bir yanılsama.” -Kai’Sa

DOTA 2’nin oyuncu kaybını yaşamayan League of Legends, yeni bir şampiyonla karşımıza çıktı. Oyunun ana sitesindeki tanıtımda  “Kai’Sa yırtıcılar arasında hayatta kalabilmek için onlardan birine dönüştü. Kurtulma umudu olmadan yıllar boyu Hiçlik'te mahsur kalan Kai’Sa, iradesinin gücü ve ona ikinci derisi olarak uyum sağlayan bir Hiçlik yaratığıyla kurduğu ortak yaşam sayesinde direnebildi. Hiçlik'in Kızı şimdi karşı konamayacak kadar güçlü fakat doğduğu dünya ile onu büyüten dünya arasında kalmış bir avcı olarak geri dönüyor.” şeklinde tanımlanmış. 

Kai’Sa’nın İkinci Deri isimli pasifi mevcut. Kemiren Yaralar’da Kai’Sa rakiplerini plazmayla işaretleyerek giderek artan bir büyü hasarı veriyor. Yaşayan Silah’ta ise Kaisa’nın ortak yaşamlı zırhı onun seçtiği savaşma tarzına uyum sağlayarak, yeteneklerine dükkân eşyalarının ve tecrübe seviyesinin verdiği kalıcı niteliklere göre evrim geçirtir. 

KaiSa’nın Q yeteneğinde çevresindeki rakiplere çok sayıda atış yapar. Yeteri kadar ilave saldırı gücü birikince Icathia Yaylımı(Q) çok daha fazla sayıda atış yapar. 

W yeteneği olan Hiçlik Topu’nda ise Kai’Sa isabet ettiği ilk rakibi açığa çıkararak ona büyü hasarı ve plazma yükü veren bir Hiçlik enerjisi ışını ateşler. Yaşayan Silah’ta yeteri kadar ilave yetenek gücü biriktiğinde Hiçlik Topu daha fazla hasar verir ve bir şampiyona isabet ederse bekleme süresinin bir kısmı iade edilir. 

E yeteneği olan Gücün Sınırı’nda Kai’Sa gereken enerjiyi topladıktan sonra saldırı hızını birkaç saniye arttırır. Normal saldırılar, Gücün Sınırı'nın bekleme süresini azaltır. 

Şampiyonla ilgili daha fazla detay için League of Legends'ın resmi sayfasında yayınlanan açıklamaya bakabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER