The Last Of Us 2'nin İlham Kaynaklarından Biri Bir Netflix Dizisiymiş

YAZAN Eser Güven

İlhamın nereden geleceği belli olmaz

DICE Summit 2018'deki bir panele katılan Naughty Dog'un kreatif direktörü Neil Druckmann, The Last of Us, Part II ve The Last of Us'ın esinlendiği şeyler hakkında ilginç bilgiler verdi.

"Netflix'te The End of the F***ing World diye bir dizi var; o kadar iyi yazılmış, o kadar iyi oyunculuklara sahip, o kadar acayip bir dizi ki The Last of Us 2'te yaptığımız şeylerin bazılarında bizim için gerçek anlamda bir ilham kaynağı oldu - özellikle de diyaloglar konusunda" diyor Druckmann. Diziyi izlediniz mi bilmiyorum ama ben oldukça beğenmiştim. Oyunda da bu kara komedinin etkilerini nasıl göreceğimizi şimdiden merak etmeye başladım.

> 2018’de Oynamayı Sabırsızlıkla Beklediğimiz 14 Oyun

Druckmann ilk oyunda da Children of Men (Son Umut) filminden bolca ilham aldıklarını söylüyor ve zaten amaçlarının da yalnızca uzaylı istilasına dayanmayan, samimi ve sıcak bir hikaye anlatmak olduğunu vurguluyor.

Druckmann'ın anlattığına göre The Last of Us'ın fikri de henüz okuldayken George Romero için bir zombi oyunu hikayesi yaratırken ortaya çıkmış. Kafasındaki fikirde ICO ile Sin City'deki karakterleri birleştirmiş ve oyuncuların bir kızı korumakla görevli, kalp rahatsızlığı olan bir polis rolünde oynayacakları bir hikaye yaratmış. Polisin kalbi teklediğinde kontrol kıza geçecek ve bu sefer de kız polisi koruyacakmış. Romero fikre pek sıcak bakmamış ama Druckmann bu düşünceden vazgeçmemiş ve sonunda da bu fikir The Last of Us'ın ilham kaynaklarından biri oluvermiş.

> The Last of Us: Part 2'nin Teması ve Nerede Geçeceği Belli Oldu

Bu tür başarılı oyunların ortaya çıkış öyküleri benim çok ilgimi çekiyor, bilmem siz de aynı fikirde misiniz? ICO'lu, Sin City'li bir fikrin her nasılsa The Last of Us gibi günümüzün en önemli ve en sevilen oyunlarından birine dönüştüğünü düşünmek gerçekten de ilginç.

İLGİLİ BÖLÜMLER