Sea of Thieves’te Bulunan İskelet Kaleler İle İlgili Detaylar Paylaşıldı

YAZAN Mert Köse

Çıkışına artık bir ay bile kalmadı.

Sea of Thieves’in çıkışına artık bir aydan daha az bir süre kaldı Oyungezerler. Oyunun içerisinde bulunan, daha önceden de bildiğimiz Skeleton Forts, yani İskelet Kaleleri ile ilgili daha fazla bilgiyi öğrendik. Geliştirici ekip Rare Ltd’in sunduğu Inn-Side Story isimli Youtube serisinin son bölümünde tasarımcı Andrew Preston ve yazılım mühendisi Tom Berry bu kalelerle ilgili sadece bilgi paylaşmadılar. Ayrıca kalenin içerisinde bulunan lanetlerle girilen aksiyonu da çok az da olsa gösterdiler.

>Sea of Thieves’in PC Sürümü Oyuncuların İstediği Şekilde Olacak

Oyunun diğer eylemlerinden olan fırtınalar ve batan gemiler gibi İskelet Kaleler de karşımıza tesadüfi olarak çıkacak. Bu kalelere girmek isterseniz de sizi birçok korsan iskelet karşılıyor olacak. Bu korsan iskeletler dalgalar halinde hem kalenin içinden hem de dışından doğacaklar. İskeletleri hallettikten sonra ise son olarak boss-iskelet bizi bekliyor olacak. Boss’un da işini bitirdikten sonra kendisinden bir anahtar düşecek. Bu anahtar kalenin arka tarafında bulunan bir sığınağı açabilecek. Sığınağın içerisinde ise değerli materyaller bulunacak. 

Korsan iskeletleri beraber avladığınız müttefiklerinizle artık hazine için savaşmak zorunda kalabilirsiniz. Neyse ki hazinenin içindekiler bir kişinin yüklenip gemisine kaçabileceği kadar az değil. Belli başlı eşyaları seçmek zorunda. Diğer oyuncular da kalan eşyalardan beğendiklerini alabilir. Yukarıda bahsettiğimden farklı olarak müttefiklerinizle dostluğunuzu koruyup eşyaları kardeş kardeş de paylaşabilirsiniz, seçim sizin. 

Sea of Thieves, 20 Mart’ta Xbox One ve PC için piyasaya çıkacak. Oyunun PC versiyonu Steam’e gelmeyecek. Aşağıdaki videodan da Inn-Side Story’nin son bölümüne bakabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER