Thrones of Britannia'nın Yeni Oynanış Videosunda İrlanda'yı Geri Alıyoruz

YAZAN Utku Çakır

Bu sene Total War'a doyacağız.

 Total War serisinin, haritayı küçülten ama oynanışı kompaktlaştıran yan serisi Saga, 19 Nisan’da Thrones of Britannia ile birlikte ilk oyununa kavuşuyor. 878 yılına döneceğimiz Thrones of Britannia’da, yolumuz Viking yağmalamaları ve iç karışıklıklar nedeniyle parçalanmış Büyük Britanya Adası’na düşecek.

Oyunun geliştiricisi Creative Assembly, yayınladığı yeni oynanış videosunda oynanabilir fraksiyonlardan Mide Krallığı’nın lideri Flann Sinna’nın Vikinglere karşı mücadelesinin başlangıcını gösterdi.

Harita küçük olduğu ve oyun tarihi olaylara paralel gitmek istediği için Flann’ın amacı tüm Ada’yı fethetmek değil. Hedef, 5 farklı İrlanda krallığını kendisine bağlamak ve Vikinglerin zulmüne son vermek. Her kazandığı savaş, yaptığı başarılı politik hamle ona “Meşruiyet Puanı” kazandırıyor. Bu puan belli bir seviyeye geldiğinde de yeni bir krallık Flann’ın sancağı altına giriyor.

Videoda ayrıca Creative Assembly’nin Thrones of Britannia için daha önceden bahsettiği değişiklikleri de görüyoruz. Örneğin, artık ordunuza birim eklediğinizde o birim komple dolu olarak gelmiyor. Ordunuza eklenen birimlerin tam kapasiteye gelmeleri için birkaç tur beklemeniz gerekmekte.

Bir diğer değişiklik de şehir sisteminde. Aynı gerçek hayatta olduğu gibi, dönem krallıkların yan yana devasa şehirleri yok. Onun yerine her bölgede bir orta büyüklükteki şehir ve o şehri destekleyen küçük köyler var. Her ne kadar şehirlerin savunmaları güçlü olsa da, köylerden aldıkları destek kesildiğinde zorluk yaşayabiliyorlar. Bundan dolayı Thrones of Britannia’da düşmanları yok etmek için çoğu zaman direkt saldırıdan ziyade yıpratma savaşlarını tercih edeceğiz.

Aşağıda göreceğiniz ikinci video da Flann Sinna’nin sinematik fragmanı. Ona da bir göz atın derim, hiç fena olmamış.

rE46BWFTBLE
İLGİLİ BÖLÜMLER