Assassin’s Creed Origins’in Yeni DLC’si Curse of Pharaohs Ertelendi ve Yeni Detaylar Paylaşıldı

YAZAN Mert Köse

Yolculuk bu kez Thebes ve Krallık Vadisi'ne.

Geçtiğimiz hafta Discovery Tour ile eski Mısır’ın önemli yerlerini gezmemize olanak sağlayan Assassin’s Creed Origin, yeni DLC’siyle bizi bu kez ölümsüz pharaoh’larla ve dev akreplerle mücadele etmeye hazırlıyor. Ancak bu hazırlanış beklenenden biraz daha geç olacak. Nitekim Ubisoft Curse of Pharaohs’un çıkışını 13 Mart’ta yapacağını açıkladı. 

Ubisoft DLC’yi “Curse of Pharaohs’un haritası sürprizlerle dolu büyük bir bölgede bulunuyor. Karnak ve Luxor tapınaklarının yer aldığı büyük bir Thebes şehri var. Nil’in karşısında Krallar Vadisi’ni bulacaksınız. Burada Mısır yerlilerine ait yağmalanmış mezarlıkları göreceksiniz. Her huzursuz firavun ruhunu bastırmaya çalışırken, Bayek mezarlarındaki portallara bağlı büyük, kendi kendine yeten açık alanlar olarak var olan bireysel yaşantılarını keşfeder.” şeklinde açıklıyor. 

Pharaoh’ların lideri olan Shadow of Pharaoh’u yenebilmek için epey bir uğraş gerekecek gibi duruyor. Zira Ubisoft üst seviye oyuncuları bile zorlayacağını belirtmiş Shadow of Pharaoh için. Kendisini bir kere yenmek de yeterli olmayacak. Ölüm sonrası tekrardan, bu kez daha güçlü bir şekilde canlanan Shadow of Pharaohs’u ikinci kez alt ettiğinizde tam anlamıyla yenmiş olacaksınız.

Bayek’in ulaşabileceği maximum level de 55’e yükselecek. 7 yeni özelliğin hepsini açabilmek için de 15 yetenek puanı toplamak gerekecek.  Curse of Pharaohs için ise yeni bir oynanış videosu yayınlandı.