Fallout 4 Motoruyla Hazırlanan Bir Fallout 3'e Ne Dersiniz?

YAZAN Eser Güven

Mod camiası boş durmuyor

Bethesda RPG'lerinin en sevdiğim yanı modlanmaya inanılmaz derecede açık olmaları ve Fallout 4 de bir istisna değil. Bu oyunların mod araçları o kadar kuvvetli ki Road to Liberty adındaki mod grubu kolları sıvayarak Fallout 4 içinde Fallout 3'ü yeniden yaratmaya başladı. Aşağıda izleyebileceğiniz 12 dakikalık videoda Fallout 3'ün Metro kısmı ağırlıklı olmak üzere modun alfa öncesi görüntülerini görebilirsiniz. Videoya gelen yorumlardan da anlayabileceğiniz üzere grup ortaya gayet iyi bir iş çıkarmış gibi duruyor.

Gelişimini Capital Wasteland web sayfasından takip edebileceğiniz Fallout 3 modundan pek çok ekran görüntüsü de yayınlandığını göreceksiniz. Grubun modun ilerleyişini hızlandırmak için Autodesk tecrübesi olan 3D ve 2D çizerler aradığını da belirteyim, belki aranızda bu tür şeylere meraklı ve yetenekli isimler vardır.

Bu, Fallout 4 motorunun eski Fallout'ları canlandırmak için ilk kullanılışı değil, ayrı bir grup da Fallout 4 içinde Nev Vegas'ı yenilemeye çalışıyor. O mod hakkındaki gelişmeleri de moddb sayfasından takip etmeniz mümkün.

Fallout 3'ün bu şekilde yenileniyor olması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bir anda sizin de anılarınız canlandı mı?

İLGİLİ BÖLÜMLER