CDPR Çok İddialı: 'Cyberpunk 2077, Yeni Witcher 3 Olacak'

YAZAN Eser Güven

CDPR'ın CEO'su Adam Kicinski iddialı konuştu

CD Projekt Red yaptığı açıklamalarla ağzımızı sulandırmaya devam ediyor. Bu seferki açıklama CD Projekt'in bir numaralı ismi CEO Adam Kicinski'den geldi ve kendisi Cyberpunk 2077'yi doğrudan The Witcher 3 ile kıyaslayarak bizleri nasıl büyük bir oyunun beklediğine dair ipuçları verdi.

Pareto Securities Gaming Seminar'da konuşan Kicinski'ye göre Cyberpunk 2077, The Witcher 3'ten bile daha iddialı bir oyun olacak. "Cyberbunk bizim yeni Witcher 3'ümüz" diyen Kicinski "Yeni bir evrende, futürist bir evrende çalışıyoruz. Bu evrenin yalnızca RPG oyuncularına değil tüm oyunculara çekici geleceğine inanıyoruz ama Cyberpunk 2077 gerçek bir rol yapma oyunu. Witcher gibi, Witcher 3 gibi gerçek bir rol yapma oyunu ama daha yetişkin bir kitleye hitap ediyor. Açık uçlu bir oynanış sunacak, inanılmaz detaylı bir açık dünya sizi bekliyor"

Cyberpunk 2077'nin The Witcher 3'ten daha büyük ve daha iddialı bir oyun olacağını söyleyen Kicinski daha da büyük bir ticari başarı hedeflediklerini ama oyunlarındaki ana önceliğinin her zaman oyuncular ve kalite olacağını da ekledi.

> CD Projekt RED'in Mikro Ödeme ve Loot Box Konusundaki Tavrı Çok Net

Zaten Cyberpunk 2077 üzerinde çalışanların sayısının The Witcher 3'ten daha çok olduğunu da biliyoruz, dolayısıyla bu tür bir iddia aslında şaşırtıcı değil. Oyun hakkında neredeyse elle tutulur hiçbir bilgiye sahip olmadığımız zamanlarda bile müthiş bir hype yaratmayı başarmıştı ve aradan geçen yıllar boyunca da oyuna karşı duyulan merak ve beklenti hiç azalmadı. Resmi Twitter hesabından *beep* diye tweet atıldığında bile yer yerinden oynamıştı hatırlarsanız. Yine de Kicinski'nin sözlerinden CDPR'ın hiç de bu büyük beklenti karşısında ezilmediğini, aksine oyunlarına son derece güvendiklerini görebiliyoruz.

Neyse ki artık uzun bekleyiş sona ermek üzere çünkü tüm işaretler Cyberpunk 2077'nin Haziran ayındaki E3 fuarında görücüye çıkacağını gösteriyor.